In het spoor van Adrien de Gerlache

Antarctica | In het spoor van Adrien de Gerlache
Poolexpedities Antarctica | In het spoor van Adrien de Gerlache

Het Antarctisch Schiereiland is de ultieme poolwildernis. Niets op aarde is vergelijkbaars. Spitse bergketens, machtige gletsjers, ijsbergen in alle vormen en kleuren en voedselrijke wateren definiëren een ongerepte wereld die wordt bewoond door populaties pinguïns, zeehonden en walvissen. Tijdens dit 14-daags programma kom je op plaatsen die voor andere poolreizigers verborgen blijven, met aandacht voor onze Belgische poolgeschiedenis.

van deze Nederlandstalig begeleide groepsreis in Antarctica
Meerdere landingen per dag
Educatief programma met maximale beleving
Klein schip met 100 Nederlandstaligen aan boord
Wetenschappelijke basissen en interessante lezingen
Vlucht van/naar Brussel inbegrepen
Uiterst compleet 14-daags reisprogramma
Brussel ✈ Madrid ✈ Buenos Aires

Jouw Antarctica-avontuur start op Brussels Airport met een vlucht naar Madrid. Daarna volgt de intercontinentale nachtvlucht naar Buenos Aires.

Buenos Aires ✈ Ushuaia

Afhankelijk van de vertrektijd van de aansluitende vlucht naar Ushuaia wordt een stadsrondrit met lunch voorzien. Na de binnenlandse vlucht Buenos Aires-Ushuaia haal je de bagage op en volgt de transfer naar het hotel voor een overnachting in Ushuaia. Zo kan je genieten van een goede nachtrust na de lange vlucht.

Ushuaia - Inscheping

De dag start met een kleine ceremonie aan het standbeeld van Adrien De Gerlache in Ushuaia, gevolgd door een bezoek aan het Maritiem Museum voor een portie geschiedenis met originele artefacten en tal van schaalmodellen.

Drake Passage

Je vaart via de Drake Passage naar het Antarctisch Schiereiland. Deze zee-engte is berucht om haar soms felle weersomstandigheden. Met 800km vormt het de kortste oversteek naar Antarctica. Afhankelijk van de weersomstandigheden duurt de oversteek 30 tot 50u. Tijdens de transfer kan je zowel een Drake Shake (felle zee) als een Drake Lake (kalme zee) ervaren of iets ertussenin.

Drake Passage

Tijdens de oversteek van de Drake Passage heb je kans om albatrossen, reuzenstormvogels en dolfijnen rond het schip te zien. Wanneer de eerste ijsbergen opduiken aan de horizon, groeit de opwinding. De magie van het continent wordt voelbaar. Zo’n 41 miljoen jaar geleden ontstond de Drake Passage en kwam het huidige Zuid-Amerika los van Antarctica. Daardoor ontstond een vrijwel gesloten  zeestroom rondom Antarctica.

Gerlache Straat - Lemaire Kanaal

Vandaag verkennen we de Gerlache Straat met meerdere landingen op plaatsen met Belgische namen. Het gebied staat bekend om zijn indrukwekkende natuur met tal van gletsjers, steile gebergten, prachtige kanalen, toegankelijke eilanden en wateren met een rijk dierenleven.

Deception Island

De verzonken vulkaankrater bood de perfecte beschutting voor - in die volgorde – een haven, een walvisstation, wetenschappelijke basissen en de filmploeg van David Attenborough die hier begin jaren ‘90 de grootste kinbandpinguïnkolonie ter wereld kwam filmen voor de BBC-documentaire ‘Life in the Freezer’. Niet te geloven dat hier 20 jaar lang (1910-1931) tienduizenden walvissen werden afgeslacht en verwerkt tot olie.

Port Lockroy

Het eiland Goudier (64° 49’ Zuid - 63° 29’ West) was ooit een veilige haven voor walvisjagers, Britse spionnen en wetenschappers. Vandaag is de poolbasis Port Lockroy een uitstalraam voor the UK Antarctic Heritage Trust, dat het Britse erfgoed op het Antarctisch schiereiland voor verder verval behoedt. Naast een museum dat de authentieke sfeer van de Britse basis uit de jaren ‘50 ademt, vind je er ook een postkantoor en souvenirshop.

Port Lockroy

Het eiland Goudier was ooit een veilige haven voor walvisjagers, Britse spionnen en wetenschappers. Vandaag is Port Lockroy een uitstalraam voor the UK Antarctic Heritage Trust, dat het Britse erfgoed op het Antarctisch schiereiland voor verder verval behoedt.

Bezoek aan een poolbasis

Antarctica kent geen autochtone bevolking met uitzondering van de bemanning op de wetenschappelijke basissen. We plannen ook een bezoek aan een of meerdere

van deze basissen.

Plan B, C of D

Regelmatig wordt de route de dag zelf aangepast volgens de weers- en ijsomstandigheden of volgens de bezienswaardigheden. Wanneer we onderweg iets uniek opmerken, aarzelen we niet om de reisroute aan te passen indien mogelijk.

Drake Passage

Oversteek vanaf het Antarctisch schiereiland naar Ushuaia via de Drake Passage.

Ushuaia ✈ Buenos Aires

Aankomst in Ushuaia waarna je ’s morgens het schip verlaat.

Dag 14
Madrid ✈ Brussel

In de late namiddag aankomst in Brussel.

Er zijn nog geen nieuwe vertrekdata gepland voor deze reis.
  • Vluchten vanuit Brussel naar Ushuaia, inclusief taksen gekend op 1/03/23
  • Hotelovernachting in Ushuaia
  • Alle transfers bij aankomst in Ushuaia
  • De reis aan boord van de MV Sea Spirit zoals vermeld
  • Alle maaltijden aan boord gedurende de reis inclusief snacks, water, koffie en thee
  • Alle excursies en zodiaclandingen tijdens de cruise
  • Lezingen aan boord door lectoren, specialisten en wetenschappers
  • Kwaliteitsvolle expeditiejas Gebruik van rubberlaarzen
  • Voorreisvergadering en reünie
  • Uitgebreide informatiekit
  • USB-stick met beeldmateriaal en filmverslag van de reis
  • Nederlandstalige begeleiding vanaf Brussels Airport
  • Pre- en post cruise-arrangementen
  • Dranken aan boord
  • Persoonlijke kosten aan boord zoals telecom, wasserij, medicatie, souvenirs