Skip to content

Asteria Expeditions: Nederlandstalig begeleide groepsreizen en reizen buiten het gewone

Het Noorderlicht of Aura Borealis

Zolang de aarde er is, bestaat het poollicht of Noorderlicht. Het wordt helemaal niet veroorzaakt door menselijke activiteit of door weerkaatsing van het zonlicht op het poolijs (wat men dacht tot rond 1920).

Het Noorderlicht, een prachtige waaier met golvende gordijnen van licht Aan de Noordpool noemen we het fenomeen het Noorderlicht of Aurora Borealis

Het is de zon die het Noorderlicht veroorzaakt. De zon stoot continu geladen
deeltjes (protonen en elektronen) uit. Wanneer grote hoeveelheden van deze deeltjes botsen op het magnetisch veld van de aarde, veroorzaakt dit spectaculaire lichteffecten in de bovenste lagen van de atmosfeer (foton-emissie bij zuurstof- en stiktof-atomen, een beetje vergelijkbaar met een TL-lamp) met prachtige waaiers en golvende gordijnen van licht. Poollicht onstaat aan de polen, omdat daar het magnetisch veld van de aarde doorheen de atmosfeer breekt.

Het Noorderlicht, een prachtige waaier met golvende gordijnen van licht Aan de Noordpool noemen we het fenomeen het Noorderlicht of Aurora Borealis

Poollicht komt voor binnen een smalle band rond de Noord- en Zuidpool. Deze band is niet perfect rond maar eerder ovaal. De grootte ervan hangt af van de zonne- activiteit. Bij extreme 'zonnestormen' kan deze een groot gebied beslaan, zodat wij in onze streken soms (zelden) Noorderlicht kunnen waarnemen.

Aan de Noordpool noemen we het poollicht het Noorderlicht (Aurora Borealis) terwijl we dit aan de Zuidpool het zuiderlicht (of Aura Australis) noemen.

Finland in het kort


Klik op de kaart voor een grotere versie.

Geografie: Finland is één van de grootste landen van Europa. Met een oppervlakte van 338.000 km² is het 8x zo groot als België.

Klimaat: In Finland heerst een gematigd landklimaat met neerslag in alle jaargetijden en opmerkelijke verschillen tussen de zomer- en wintertemperatuur.

Fauna & flora: Het grootste deel van Finland bestaat uit naaldbos. Dit wordt ook wel aangeduid als taiga. Hier leven opvallende dieren zoals bruine beren, lynxen, sneeuwhazen, bevers, wolven en vossen. De kans dat je een rendier tegenkomt is, vooral in het noorden, vrij groot.


In de kijker

Noordoost-Groenland met Île de France AANRADER
14-daagse Nederlandstalig begeleide poolexpeditie, van 30 augustus tot 12 september 2021

Myanmar - Ontdek het vergeten paradijs AANRADER
15-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 15 oktober 2020

Sint-Petersburg - Moskou cruise - Volga Dream AANRADER
12-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 31 juli 2020

Dubai Wereldexpo AANRADER
4-daags individueel programma, dagelijks vertrek van 20 oktober 2020 tot 3 januari 2021

Nieuwsbrief

Schrijf nu in op onze elektronische nieuwsbrief en blijf automatisch op de hoogte van onze nieuwe programma's.

Inschrijven

Volg ons ook op Facebook - facebook.com/AsteriaExpeditions

Volg ons Instagram - instagram.com/asteria_expeditions/

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/

Asteria Expeditions
Reislicentie A 1095
Informatie & reservatie:
Tel.: +32 (0)50 33 25 10 (ma - vrij)
E-mail: info@asteriaexpeditions.be
Of via een erkende reisagent