Expeditiecruise rond West-Spitsbergen

10-daagse expeditiecruise rond West Spitsbergen

In het noordelijkste puntje van Europa, slecht 1.000 km onder de Noordpool, bevindt zich de ongerepte en eilandengroep Spitsbergen, ook Svalbard genoemd. Het uitgestrekte toendralandschap wordt afgewisseld met spectaculaire gletsjers, fjorden en bergen. Dit prachtige landschap, samen met de rijke planten- en dierenwereld maken Spitsbergen tot een bijzonder aantrekkelijke bestemming.

Het 10-daag programma
Bekijk het fotoalbum

Hoogtepunten van het programma
Aan boord van de MV Sea Spirit

De Middernachtszon

Maak kennis met een fascinerende lichtspel in Spitsbergen: tijdens de Arctische zomer blijft het 24u klaar op het noordelijk gedeelte van het eiland en op het einde van de dag hult de zon aan de oostkust de poolomgeving in een heldere oranjeroze avondgloed.

Een paradijs voor natuurliefhebbers
Uitzonderlijke fauna & flora
Ontdek de geschiedenis van de walvisvaart

Over Spitsbergen

Spitsbergen - Volledige omvaart met Asteria Expeditions

Geografie: Spitsbergen (Noors: Svalbard) is een eilandengroep in de Noordelijke Ijszee, 565 km ten noorden van Noorwegen en heeft een oppervlakte van 63.000 km²

Klimaat: Ondanks de noordelijke ligging heerst er een relatief mild klimaat in vergelijking met andere gebieden op dezelfde breedtegraad. De gemiddelde temperatuur varieert van -14°C in de winter tot 6°C in de zomer. Het weer is er onvoorspelbaar en kan er snel veranderen.

Fauna & flora: Langs de westkust bestaat de vegetatie uit bloemen en tapijten van mos en gras. In het noorden en in het oosten zijn de planten kleiner, grote gebieden zijn onvruchtbaar. Ongeveer 60% van Spitsbergen is bedekt met 'eeuwig' ijs (permafrost).

11-daagse Nederlandstalig begeleide cruise, diverse afreizen in 2019