Armenië en Georgië, verscholen in de Kaukasus

Als het ware verscholen in de Kaukasus, liggen Georgië en Armenië, twee prachtlanden die bij velen in de vergetelheid zijn geraakt. U zal er nog een ongerepte natuur, indrukwekkende bergen, idyllische dorpen en oude, meestal schitterend gelegen christelijke kerken en kloosters kunnen bewonderen. De rondreis Georgië en Armenië brengt u naar het Kaukasus-gebergte, doorheen de wijngebieden van Kakhetië in Georgië.

In de eerste eeuw voor Christus was het Armeense rijk één van de machtigste rijken in Azië. Het omvatte gebieden die nu bij Georgië, Azerbeidzjan, Turkije, Syrië, Libanon, Irak en Iran horen. Vanaf de vierde eeuw werd Armenië eeuwenlang bezet door verschillende volkeren, zoals de Byzantijnen, Arabieren, Turken, Mongolen en Perzen.

In de schaduw van de Ararat- berg ligt Yerevan, één der oudste steden ter wereld Een chatsjkar is een traditioneel Armeens gedenkteken die aantreffen op begraafplaatsen zoals dat van Noraduz

In het jaar 301 nam Armenië, als eerste land ter wereld, het christendom aan als staatsreligie. Er zijn door het hele land dan ook nog vele- vaak zeer oude- kerken en kloosters te vinden die het bezoeken waard zijn. In het jaar 2001 werd Armenië lid van de raad van Europa.

De meest dramatische periode van Armenië speelt zich af vanaf 1895. Sultan Abdul Hamid heeft er 300.000 Armeniërs laten ombrengen. Op 24 april 1915 werden nog eens 600 mensen van de intellegentie, de elite van Constantinopel, vermoord. In totaal werd anderhalf miljoen Armeniërs omgebracht, de eerste grote volkerenmoord van de 20ste eeuw. In 1920 werd Armenië ingelijfd bij de Sovjet-Unie en sinds 1991 is het een onafhankelijke republiek. Een zeer fier, intelligent volk: niettegenstaande dit dominerend verleden, en de omringende Moslimlanden, heeft het zijn tradities en nationale fierheid behouden, en zijn ze dankzij hun oosters christendom, steeds aan het Westen gehecht geweest.

Armenië is gekenmerkd door z'n vele oude kerken en kloosters Prachtige natuurlandschappen

In het oude centrum van Tbilisi ontdekken we de houten huisjes langs de rivier , alsook de Sioni-kathedraal, zetel van de Georgische Orthodoxe Kerk. In het nieuwe stadsdeel is het heerlijk flaneren over de Rustaveli-boulevard; we vergeten ook niet de zeer gevarieerde Georgische en Armeense keuken te ontdekken.

Met Asteria bezoekt U de grootste UNESCO-monumenten van Georgië en Armenië.

• Wijndegustatie in Georgië

• Ongerepte natuur via de spectaculaire Military Highway naar Kazbegi

• Bezoek aan de grottenstad Vardzia en de tuinstad Goris

• Bezoek aan de bruisende steden Tbilisi en Yerevan

• Uniek gelegen UNESCO kloosters en kathedralen in Armenië en Georgië

Armenië

Argentinië - Land van grote contrasten AANRADER