In Almaty bezoeken we de 56m hoge Russisch-orthodoxe Christus Hemelvaart Kathedraal, volledig opgetrokken uit hout Het mausoleum van Khoja Ahmed Yasawi in Turkestan, erkend door Unesco Tachkent, de hoofdstad van Oezbekistanmet oa. de Medressa van Kukeldash Samarkand, ongetwijfeld één van de mooiste steden van Centraal Azië Bezoek aan de necropolis van Schah-e-sende in Samarkand Eén van de hoogtepunten in Samarkand: de Registan met zijn 3 indrukwekkende medressa's Islamitische kunst in Samarkand (Unesco) De Bibi Khanum moskee by night - Samarkand De paleizen, moskeeën, minaretten, mausolea en medressa's in Khiva geven een mooi beeld van de middeleeuwse oriëntaalse stedenbouw Itchan Kala, de oude omvalling van Khiva Boukhara met de 50m hoge Kaljan minaret Typische kleuren en motieven van de Islamitische architectuur Zonsondergang in Boukhara  We verkennen het schitterend openluchtmuseum Boukhara met de medressa van Mir-i-Arab De mooie medressa van Mir-i-Arab vaniuit de minaret Per Registan trein doorheen het prachtige Tien Shan gebergte In Merv zien we prachtige ruïnes van oude gebouwen waaronder het sultan Sanjar mausoleum Het verwoeste Big Kyz Kala fort in Merv De Chor Minor is misschien niet zo monumentaal als de meeste medressa's in Oezbekistan, maar het is wel één van de mooiste en meest fotogenieke Ook op de markt vind je de typische motieven terug

Argentinië - Land van grote contrasten AANRADER