In Tasjhkent maken we een verkenning van de stad, met oa. de Kukeldash medersa Vroeger was Tasjhkent een belangrijke halte op de zijderoute tussen Europa en Azië Na een korte binnenlandse vlucht bereiken we Khiva De paleizen, moskeeën, minaretten, mausolea en medressa's  geven een mooi beeld van de middeleeuwse oriëntaalse stedenbouw Bezoek aan de oude stad van Khiva met de Ata Darvazo stadspoort De binnenstad van Khiva werd door Unesco erkend als werelderfgoed Volgende halte: Buchara De mooie medressa van Mir-i-Arab vaniuit de minaret We rijden verder naar een yourtkamp aan de oevers van het Aydarkoul meer Samarkand, ongetwijfeld één van de mooiste steden van Centraal-Azië Het Registan is het grote plein in het historische hart van Samarkand De Bibi Khanummoskee is een beroemde historische vrijdagmoskee in Samarkand Sterrenwacht van Ulug Bey in Samarkand Het Ak-Saray paleis in Chakhrisabz, ook wel 'witte paleis' genoemd Timoer Lenk, krijgsheer en stichter van het Timoeridische rijk en de dynastie der Timoeriden Bezoek aan de necropolis van Schah-e-sende met zijn blauwe koepel in Samarkand Gur Emir, de trots van Samarkand met zijn prachtige turkooisblauw geribbelde koepel Het indrukwekkend interieur van het Gur Emir mausoleum in Samarkand De Bibi Khanum moskee by night - Samarkand Typische Islamitische kunst in Samarkand (Unesco)

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/