Het Abisko NationAal Park

Het Abisko National Park nabij Kiruna ligt in Zweeds Lapland. Het park bestaat uit de vallei van de Abiskojåkka rivier en de omringende bergen. Het werd in 1909 geopend en omvat meer dan 7700hectare.

Door het park loopt het meest noordelijke deel van Kungsleden (=het Koningspad), met een totale lengte van 425km een van de grootste wandelroutes in Zweden , genoemd naar de vluchtroutes van een van de koningen van Zweden. De woorden 'sereen', 'majestueus' en 'ongerept' beschrijven de bergen, dalen, bossen, rivieren en fauna & flora in het Abisko National Park het best.

Het Abisko National Park nabij Kiruna De woorden sereen, majestueus en ongerept beschrijven het best het Abisko National Park

In het park zijn veel bezienswaardige plaatsen met verre uitzichten zoals de spectaculaire Abiskokloof, waar de Abiskorivier zich diep heeft ingesneden in het landschap. Lapporten (=de Lappenpoort) is een bekend herkenningspunt, dat zichtbaar is vanuit de wijde omgeving. Het vormt als het ware de toegangspoort tot het land van de Sámi.

Beleef intens de natuur tijdens een husky expeditie van enkele dagen De Abiskorivier sneed zich een diepe weg door het landschap

Het park is ook bekend voor zijn bergflora met in Zweden zeer zeldzame orchideeënsoorten. Ook vogelaars komen hier ten zeerste aan hun trekken: de alpensneeuwhoen, sneeuwgors, brilduiker en morinelplevier zijn slechts een kleine greep uit de grote diversiteit aan vogels in het park.

Praktische informatie

Formaliteiten: U moet in het bezit zijn van een geldige identiteitskaart (tot 3 maanden geldig na retour), dit is verplicht voor personen met de Belgische nationaliteit. Niet-Belgen dienen zich te informeren bij de ambassade of consulaat.

Munteenheid: de Zweedse Kroon (SEK) (€ 1 = ca 9,27 SEK). U kan geld wisselen ter plaatse. Bank- en krediet- kaarten worden bij de meeste bankautomaten en/of hotels aanvaard.

Tijdzone:: Zweden ligt in dezelfde tijdszone als België, er is dus geen uurverschil.

Electriciteit:: 220V, de meeste elektrische toestellen kunnen aangeschakeld worden al is een adapter kit altijd handig.

Zweden

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/