4-daags programma

Lake Lodge - Weekendbreak | 4 dagen

4-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 3, 10 & 24 februari en 3 maart 2022

Dag 1: (L + D)

Vertrek vanuit Brussel in de voormiddag richting de luchthaven van Kittilä per rechtstreekse vlucht.

Aankomst in de loop van de voormiddag. Lunch bij aankomst. Vervolgens wordt u voorzien van thermische kledij die u kan gebruiken tijdens uw verblijf. De uitrusting omvat een thermisch pak, warme winterschoenen, sokken, muts, handschoenen en een helm voor de sneeuwscootertochten.

Hierna wordt u met een bustransfer naar een uiterst gezellige wildernislodge gebracht waar u de komende dagen kennismaakt met de rust en pracht van de Lapse natuur.

De lodge telt een aantal chalets waarin overnacht wordt Natuurlijk maakt u er een ritje met een rendierslede

Onderweg brengt u een bezoek aan een lokale rendierboerderij waar u uitleg krijgt over de rendieren en het leven op een rendierboerderij. Natuurlijk maakt u er een ritje met een rendierslede.

De wildernislodge telt chalets waarin overnacht wordt. Iedere chalet telt 2 à 3 kamers, een gemeenschappelijke ruimte met douche- en toiletfaciliteiten en een woonruimte met zetels en een kitchenette. De hoofdchalet is de centrale plaats, hier is ook de keuken en de gezellige eetruimte voorzien. De saunahut ligt aan de oevers van het meer en beschikt ook over een omkleedruimte met haard en douchefaciliteiten.

Dit verblijf in een dergelijke eenvoudige maar zeer comfortabele en gezellige wildernischalet is een ideale gelegenheid om eens tot uzelf te komen in een oase van rust. Bovendien is de noordelijke ligging en de afgelegen locatie ver weg van alle kunstlicht een ideale basis om het noorderlicht waar te nemen als het zich voordoet.

Iedere avond van uw verblijf kan u genieten van een typisch Finse en hout gestookte sauna - badkledij verplicht. Op de eerste van uw verblijf kan u ook genieten van een hot tub op het buitenterras. Hopelijk kan u genieten van een sterrenhemel en met wat geluk ook het noorderlicht.

Ondertussen wordt er het diner voor de groep bereid (3-gangen + koffie/thee). Tijdens de diners in de lodge zijn water, frisdrank, wijn of bier inbegrepen.

Tijdens een van de avonden zal uw gastheer of gastvrouw een woordje uitleg doen over het magische noorderlicht. Na deze presentatie zal u het 'hoe' en het 'wat' van dit bijzondere natuurfenomeen beter begrijpen. De wildernislodge ligt ver weg van alle kunstlicht en is daarom een uitstekende locatie om vanaf het meer noorderlicht waar te nemen. Het noorderlicht is echter een natuurfenomeen en het al dan niet zien hangt af van vele factoren. Niettemin wordt vanaf deze locatie heel regelmatig noorderlicht waargenomen.

Dag 2 (O + L + D)

Na het ontbijt in de hoofdchalet wacht u op voor een dag vol winters avontuur.

In de loop van de namiddag maakt u een leuke sneeuwschoenwandeling Op een bevroren meer kan u de technieken van het ijsvissen onder de knie krijgen

In de loop van de voormiddag maakt u een sneeuwschoenwandeling en verkent u de natuur rondom de lodge. Bij terugkomst kunt u samen met de gids aan ijsvissen doen op het meer. Hierbij worden de technieken uitgelgd. Nadien kunt u proberen zelf een vis aan de haak te slaan.

Na de middag bustranfer naar een lokale huskyboerderij.

Bij aankomst staan de honden te huilen van ongeduld. De huskyherder zal u alles goed uitleggen hoe u een slede dient te besturen en nadien kan het avontuur van start gaan. U rijdt met 2 personen per slede die u afwisselend bestuurt. Eenmaal vertrokken, geniet u van een hemelse stilte rondom u en hoort u niets ander dan het knarsen van de sneeuw. U maakt een mooie en lange tocht van 15 km (duur 1u30). Voor en na de tocht is er voldoende tijd om foto's te nemen en beantwoordt de huskyherder uw vragen. De lunch wordt ofwel in de lodge of op de huskyboerderij voorzien.

Tijdens een bezoek aan een lokale huskyboerderij maakt u kennis met deze dieren

Na het bezoek aan de huskyboerderij wordt u naar het Snow Village gebracht. Het Snow Village is gelegen middenin de natuur tussen de skigebieden van Levi en Ylläs.

Het Snow Village is een sfeervolle sneeuw en ijsconstructie die ieder jaar opnieuw gebouwd en gesculpteerd wordt en die over alle nodige hotelfaciliteiten beschikt. Vooral de Ice Bar, het Ice Restaurant en de verschillende sfeervol verlichte ijssculpturen zijn het bezichtigen waard.

Korte rondleiding bij aankomst, gevolgd door een welkomstdrankje in de Ice Bar en een 3-gangendiner in het koude restaurant. Na het diner heeft u nog wat vrije tijd om alle Ice Suites te bezichtigen en te fotograferen alvorens terug te rijden naar de lodge.

Dag 3 (O + L + D)

Ontbijt in de hoofdchalet.

Na een korte instructieles vertrekt u op een lange sneeuwscootersafari in de wondermooie Lapse natuur. U rijdt met 2 personen per scooter naar diverse locaties in de natuur. Af en toe wordt er haltgehouden. Zo wordt er onder meer gereden naar de top van een van de vele heuvels in deze regio waar u bij helder kan genieten van prachtige vergezichten. Onderweg kan u genieten van een wildernislunch in een gezellige chalet of kota (duur: 6u).

Indien de tracks het toelaten wordt er naar de Zweedse grens gereden Op een bevroren meer kan u de technieken van het ijsvissen onder de knie krijgen

's Avonds kan u opnieuw genieten van een deugddoende sauna en hot tub.

Diner (3-gangen) in de lodge.

Kinderen vanaf 12 jaar kunnen deelnemen aan dit programma op voorwaarde dat ze > 1m40 groot zijn. Zij mogen dan plaatsnemen op de sneeuwscooter.

Optioneel: nachtelijke sneeuwscootersafari

Voor wie nog niet genoeg heeft gehad van het ‘sneeuwscooteren’ of zijn reis op een bijzondere manier wil afsluiten, kan na het diner ook nog deelnemen aan een nachtelijke sneeuwscootersafari. Als het donker wordt, vertrekt u op een nachtelijke sneeuwscootersafari. De lichten van de sneeuwscooters weerkaatsen op de witte sneeuw en samen met het licht van de maan vindt u dit zeker een fantastische ervaring. En als u geluk heeft, kan u het noorderlicht zien tijdens deze tocht. Minstens 10 deelnemers vereist, verplicht op voorhand te reserveren.

Vertrek: om 21u00
Prijs: € 150,00/pers.
Single driving supplement: € 65,00/pers.

Dag 4 (O)

Ontbijt in de hoofdchalet, gevolgd door check out en inleveren van de thermische uitrusting.

Transfer naar de luchthaven van Kittilä voor de terugvlucht naar Brussel met rechtstreekse vlucht.

Verleng uw verblijf in Levi

U kan dit programma ook verlengen met een verblijf op individuele basis in het gezellige skidorpje van Levi (hotel, chalet, glazen iglo,...). U vindt de betere skipistes van Finland terug, alsook diverse restaurantjes en winkeltjes. Prijs te verkrijgen op aanvraag.

• Kort maar compleet programma

• Lange sneeuwscooter- en huskytocht

• Rendiersledetocht, sneeuwschoenwandelen, ijsvissen,… inbegrepen

• Excursies gaan door in een kleine groep

• Overnachting in een typische en gezellige wildernislodge met een selectie van dranken inbegrepen

• Bezoek aan het Snow Village met o.a. diner in het Ice Restaurant

• Lokale keuken

• Sauna en hot tub

• Kleine Nederlandstalige reisgroep

Finland - Lake lodge

Kaart Levi

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/