Lapland Time Out! | 5 dagen

5-daags individueel programma, vertrek op zondag van 2 januari tot 6 maart 2022

Dag 1: BRUSSEL - HELSINKI - KITTILÄ (D)

Vertrek vanuit Brussel in de voormiddag richting de luchthaven van Kittilä met een rechtstreekse vlucht of met overstap te Helsinki. Aankomst in de (late) namiddag in Kittilä, gevolgd door transfer naar het wildernishotel van Harriniva of de chalets van Jeris of Torassieppi.

Wilderness Plus Diner

Maak uw dinerervaring nog completer. Het 4-gangen buffetdiner wordt dan vervangen door een 4-gangendiner geserveerd aan tafel waarvan ofwel het voor- of hoofdgerecht van een hogere kwaliteit is met typische lokale ingrediënten.

Mits supplement: € 16,00/pers./nacht.
Enkel mogelijk bij een verblijf in Harriniva of Jeris vanaf 02/01.

Dag 2: HARRINIVA, JERIS of TORASSIEPI (O + D)

Vrije voormiddag waarbij u de omgeving rond uw logies kan verkennen.

Het Harriniva wildernishotel ligt aan de Muonio rivier en op wandelafstand van de Zweedse grens. De chalets van Jeris en Torassieppi liggen aan de oevers van een meer gelegen ver weg van alle kunstlicht, ideaal om noorderlicht te spotten als het zich voordoet. De chalets zijn heel gezellig en beschikken over een woonruimte, 1 of meerdere aparte slaapkamers en zijn uitgerust met een haard en/of sauna. De chalets zijn ideaal voor families of kleine groepen.

Het Harriniva wildernishotel ligt aan de Muonio rivier en op wandelafstand van de Zweedse grens Of kies voor een gezellige houten chalet in Jeris of Torassieppi

Facultatieve lunch.

Kort na de middag maakt u kennis met de lokale gids die u de warme thermische kledij bezorgt die u kan behouden tijdens de excursies. Deze uitrusting bestaat uit een thermische overall, handschoenen, muts, warme winterschoenen en een helm voor de sneeuwscootertochten.

Na een korte uitleg vertrekt u op een extra lange huskytocht van 15 km. U zit met 2 personen per slede die u afwisselend kan besturen. Elk huskyteam bestaat uit 4 tot 6 honden.

Vandaag vertrekt u op een extra lange huskytocht van maar liefst 17km Elk huskyteam bestaat uit 4 of 6 honden

Bij uw terugkomst kan u genieten van een avondsauna in het hotel.

Dag 3: HARRINIVA, JERIS of TORASSIEPI (O + D)

Volledige dag vrije tijd.

Ter plaatse kan u gemakkelijk sneeuwschoenen of langlaufski's huren om zelf tochten te maken in de omliggende omgeving. U kan op voorhand ook diverse excursies bijboeken zoals een rendiersledetocht, een nachtelijke safari of ijsvissen.

Indien u dit wenst kunt u er ook voor kiezen om mits supplement een nacht in een sneeuwiglo of een Aurora Dome te overnachten.

Enkele mogelijkheden:

  • IJsvissen
    IJsvissen Voor de Finnen dé weekendactiviteit: ijsvissen. Op een nabijgelegen meer worden de technieken van het ijsvissen toegelicht en aangeleerd hoe u een gat in het ijs kan maken. Hierna kan u zelf proberen een vis aan de haak te slaan.

    Prijs: € 35,00/volw.,
    € 21,00/kind (5 tem 12 jaar)
    Opmerking: minimum 2 personen
  • Bezoek aan een rendierboerderij met rendiersledetocht en lunch
    Bezoek aan een rendierboerderij met rendiersledetocht en lunch Met een minibus wordt u naar de rendierboerderij van Torassieppi gebracht. Deze traditionele rendierboerderij bestaat maar liefst al meer dan 100 jaar. U maakt er kennis met de rendierherder die u alles over de rendieren zal vertellen. U maakt er 3 km lange tocht met de rendierslede. Nadien wordt er een in een Lapse teepee of kota voorzien.

    Duur: 3u30
    Prijs: € 150,00/volw., € 90,00/kind (5 tem 12 jaar) op basis van 2 personen per slede
    Opmerking: minimum 2 volwassenen, niet geschikt voor kinderen > 5 jaar
  • Nachtelijke sneeuwschoenwandeling
    Nachtelijke sneeuwschoenwandeling Sneeuwschoenwandeling langs verharde paden en diepsneeuw. Onderweg wordt er af en toe halt gehouden om de hemel af te speuren en te hopen dat het noorderlicht zich voortdoet.

    Prijs: € 70,00/volw., € 42,00/kind
    (5 tem 12 jaar)
    Opmerking: minimum 2 volwassenen, niet geschikt voor kinderen < 5 jaar
  • Aurora Snow Train
    Aurora Snow Train U maakt met de 'Aurora Snow Train' een nachtelijke rit door de Finse natuur. In een afgesloten en verwarmde slede ontdekt u de nachtelijke omgeving rond uw verblijf waarbij ook hopelijk het noorderlicht z'n opwachting zal maken aan de sterrenhemel. Onderweg wordt nog gestopt om te genieten van een warme drank en een snack rond een open kampvuur.

    Prijs: € 80,00/volw., € 48,00/kind (5 tem 12 jaar)
    Opmerking: minimum 2 deelnemers
  • Nachtelijke sneeuwscootersafari
    Nachtelijke sneeuwscootersafari Als het donker wordt, vertrekt u voor een 20 km lange, nachtelijke sneeuwscootersafari. De lichten van de sneeuwscooters weerschijnen op de witte sneeuw en samen met het licht van de sneeuw en de maan vindt u dit zeker een fantastische ervaring. En als u geluk heeft, zult u het noorderlicht zien tijdens deze tocht. Tijdens deze tocht geniet u ook van een warm drankje.

    Prijs: € 120,00/pers., Single driving: € 35,00/pers.
    Opmerking: minimum 2 deelnemers, niet geschikt voor kinderen > 12 jaar

Facultatieve lunch.

’s Avonds kan u opnieuw genieten van een deugddoende sauna.

Dag 4: HARRINIVA, JERIS of TORASSIEPI (O + D)

Vrije voormiddag.

Facultatieve lunch.

Ook een sneeuwscootersafari staat op het programma Ook een sneeuwscootersafari staat op het programma

Na een korte uitleg hoe een sneeuwscooter te besturen vertrekt u op een sneeuwscootersafari. Met 2 personen per sneeuwscooter maakt u een tocht van 30km langs wondermooie sneeuwlandschappen in deze regio.

Diner in het hotelrestaurant.

U wil het nog iets exclusiever?

U kan de eerste of laatste nacht van uw verblijf ook vervangen door een unieke overnachting in een sneeuwiglo, Aurora Dome of Arctic Firefox Lodge

Dag 5: HARRINIVA, JERIS of TORASSIEPI - KITTILÄ - BRUSSEL (O)

Vrije voormiddag en check-out.

Transfer naar de luchthaven van Kittilä.

Tips

Verleng uw programma met extra nachten in Harriniva, Jeris of Torassieppi

• Leuk natuurverblijf

• Verblijf in een hotelkamer of een eigen salet met sauna en haard

• Geschikt voor elk type reiziger

• Lange huskytocht en sneeuwscootersafari inbegrepen

• Andere excursies vrij te bepalen

• Programma op basis van half pension, inclusief koffie/thee tijdens de dag

• Mogelijkheid om te overnachten in een sneeuwiglo of Aurora Dome

Harriniva Time Out

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/