Noors & Zweeds Lapland:
Bergen, eilanden en noorderlicht groepsreis

Noors & Zweeds Lapland: Bergen, eilanden en noorderlicht - 8-daagse begeleide groepsreis

Unieke 8-daagse rondreis waarbij het noorderlicht gecombineerd wordt met Laplandactiviteiten. U ontdekt alle hoogtepunten van Zweeds en Noors Lapland. U start in Zweeds Lapland met een sneeuwscooter- en huskytocht en een bezoek aan het ICEHOTEL. Vervolgens verblijft u in de hoogstgelegen berghut van Zweden. Tot slot worden de Noorse eilandengroepen van de Vesterålen en de Lofoten bezocht.

Een uiterst gevariëerd programma
Foto's van dit programma

De Lofoten

De Lofoten eilandengroep ligt midden in de Noorse Zee, boven de Poolcirkel. Deze bijzondere streek staat bekend om zijn uitstekende viswateren, prachtige natuur en afgelegen karakteristieke vissersdorpjes.

Verder ook op het programma

Bezoek aan het echte ICEHOTEL
Klassieke Laplandactiviteiten
Walvis- en zeearendsafari

Lapland in het kort

Noors & Zweeds Lapland

Lapland: Lapland betekent 'Land van de Lappen'. Het volk van de Lappen beschikt wel over meerdere eigen talen (Samische talen), maar niet over een eigen staat. Lapland strekt zich namelijk uit over de noordelijkste delen van Noorwegen, Zweden, Finland en zelfs Rusland.

Geografie: Lapland ligt bij de poolstreken, waardoor de winters er lang en ijzig koud zijn. De Sami hebben zich doorheen de eeuwen aangepast aan deze barre omstandigheden. Het gebied wordt ook wel de laatste wildernis van Europa genoemd. Het landschap wordt gekenmerkt door een bergachtig land, met uitgestrekte bossen, vlaktes en vele meren.

Nieuwe tijden: De Sami zijn de laatste decennia steeds nauwer contact met de Scandinavische cultuur gekomen. De meesten hebben hun nomadenbestaan opgegeven en zich als visser, landbouwer of zelfstandige ondernemer gevestigd of hebben een reguliere baan. Toch streeft nog een belangrijk deel van hen ernaar om hun eigen cultuur en taal te ontwikkelen.

4-daagse begeleide culturele citytrip, vertrek op 3 juni 2021

Volga Dream cruise Sint-Petersburg - Moskou AANRADER
12-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 15 augustus 2021

Geschiedenis van de Duitse Hanzesteden AANRADER
5-daagse Nederlandstalig begeleide cultuurreis, vertrek op 20 augustus 2021

Stockholm - Schoonheid aan het water AANRADER
4-daagse Nederlandstalig begeleide citytrip, vertrek op 21 mei en 30 juli 2021

Lapland Time Out! AANRADER

Jeris - Best of Lapland - chalet AANRADER

Jeris - Highlights of Lapland AANRADER
8-daags individueel programma, vertrek van 27 december 2020 tot 11 april 2021

4-daags individueel programma, vertrek op 4, 11, 18 en 25 februari 2021

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/