Ontdekking van Lapland

Lapland is de noordelijkste provincie van Finland en ligt voor het grootste gedeelte boven de poolcirkel. Noord-Finland is één van de weinige plaatsen op onze aarde waar de natuur nog oorspronkelijk en onaangetast is. In deze ongetemde wildernis heersen een rust en stilte die we eigenlijk niet meer voor mogelijk houden. Een overvloed aan ruimte nodigt uit voor een avontuurlijke tocht in de eenzaamheid van dit wondermooie sneeuwland. Winters Lapland betekent ook onvergetelijke witte vlaktes.

Bezoek een rendierboerderij en maak kennis met deze prachtige dieren Fins Lapland betekent ook onvergetelijke witte vlaktes en met een beetje geluk het ervaren van het Noorderlicht

Hier wonen de Sámi, de enige inheemse bevolkingsgroep van Noord-Europa. Ze spreken een eigen taal en hebben een eigen kleurrijke cultuur. Ondanks de moderne en eigentijdse levenswijze houden de Sámi hun tradities in ere zoals de kleurrijke klederdracht, de rendierboerderijen en de 'joiku-zang'.

Het absolute hoogtepunt van een Lapland-reis is natuurlijk het ervaren van het noorderlicht; een uniek natuurfenomeen, een natuurlijk en spectaculair lichtspel aan de hemel van het paradijs.

Deze streek heeft perfect zijn authenticiteit en charme weten te bewaren. Hier beleeft u nog de echte natuur. De fauna en flora zijn indrukwekkend, de lucht puur en het water zuiver. Levi is een sprookjesachtig wintersportgebied, zo'n 170 km boven de poolcirkel. Hier bevindt zich één van de betere skigebieden van Finland. Levi biedt wintersportmogelijkheden voor het ganse gezin. Sneeuwscootersafari's, ijsvissen, husky- en rendiertochten zijn nog maar een kleine greep uit het immense aanbod. In Levi vindt u verschillende lekkere restaurants terug en de après-ski wordt hier ten volle beleefd.

Hotel Sirkantähti

Hotelkamer: maximaal 2 volwassenen met 2 kinderen. Indien de kamer met 2 kinderen bezet wordt, is een kamer met mezzanine voorzien. U verblijft in of nabij het hoofdgebouw. Dagelijkse schoonmaak.

Studio Levistar: maximaal 2 volwassen met 2 kinderen. Indien de studio met 2 kinderen bezet wordt, is een kamer met mezzanine voorzien. De studio's zijn iets verder van het hoofdgebouw gelegen en beschikken o.a ook over een kitchenette. Eindschoonmaak inbegrepen.

Wanneer is het noorderlicht waar te nemen?

Waarneming: De kans op noorderlicht is het grootst in jaren met grote activiteit op het oppervlak van de zon. Elke elf jaar maakt de zon zo'n actieve periode door, wat zich uit in een groter aantal zonnevlekken. Wanneer zo'n zonnevlek naar de aarde is gericht kunnen de geladen deeltjes die bij de uitbarsting vrijkomen de aardse atmosfeer bereiken en noorderlicht veroorzaken. Radiozenders op kortegolf worden enkele uren tevoren ernstig gestoord.

In België wordt gemiddeld ongeveer 7 dagen noorderlicht per jaar waargenomen, het meest in jaren met veel zonneactiviteit.

Wanneer: het noorderlicht is best te bewonderen wanneer het echt heel donker is. Daarom zijn de winternachten van september tot april, van 11u tot 2u 's nachts de beste gelegenheden om het verschijnsel te spotten. Hoe zuidelijker je evenwel van het Scandinavische gebied gaat, hoe korter de periode zal zijn.

Argentinië - Land van grote contrasten AANRADER