Posio Avonturenweek | 8 dagen

8-daags individueel programma, diverse vertrekdata van 17 december 2022 tem 9 maart 2023

Dag 1: BRUSSEL - KUUSAMO - POSIO (D)

Vlucht van Brussel naar de luchthaven van Kuusamo met rechtstreekse vlucht of met overstap in Helsinki, afhankelijk van uw vertrekdatum.

Transfer van 1u naar de gekozen logies. U heeft de keuze uit een goed uitgeruste chalet aan de rand van het Kitkajärvi-meer. Voor wie op zoek is naar een budgetformule kan kiezen voor een eenvoudig maar correct hotel dat gelegen aan de kleine skipiste.

Bij aankomst of bij de start van de eerste excursie wordt u voorzien van de nodige thermische kledij die u gedurende uw verblijf kan gebruiken. Deze kledij omvat een thermische overall, kousen, warme bottines, handschoenen en een muts.

Dag 2: POSIO (O + L + D)

Na het ontbijt wordt u verwelkomt door de gids voor een eerste excursie. Na een woordje uitleg hoe u een sneeuwscooter bestuurt, vertrekt op avontuur. U zit per 2 op een sneeuwscooter en kan deze afwisselend besturen. Tijdens deze sneeuwscootersafari rijdt u door prachtige sneeuwlandschappen, dichte bossen en over bevroren meren (duur: 2u).

Na een woordje uitleg hoe u een sneeuwscooter bestuurt, vertrekt op avontuur Tijdens deze sneeuwscootersafari rijdt u door prachtige sneeuwlandschappen, dichte bossen en over bevroren meren

Lunch in het hotelrestaurant.

Langere sneeuwscootertocht

U kan de inbegrepen sneeuwscootersafari ook uitbreiden naar een langere versie. Tijdens een 4u durende tocht met de sneeuwscooter is ook een wildernislunch voorzien die de lunch in het hotelrestaurant vervangt.

Mits supplement: € 135,00/pers. (2 pers/scooter)
Single driving: € 60,00/scooter
Opmerking: Minimum 4 deelnemers vereist

Dag 3: POSIO (O + L + D)

In de voormiddag maakt u een sneeuwschoenwandeling in de omgeving van uw logies. De diepte van de sneeuw deert u niet dankzij de brede sneeuwschoenen.

In de voormiddag maakt u een sneeuwschoenwandeling in de omgeving van uw logies In de namiddag is er tijd voorzien om te ijsvissen

Onderweg wordt een picknicklunch voorzien. In de namiddag is er tijd voorzien voor een partijtje ijsvissen. Er wordt gevist met netten, een van de meest traditionele vormen van vissen in de Arctische gebieden. Uw gids zal er u alles over vertellen.

Dag 4: POSIO (O + L + D)

Ontbijt, gevolgd door een vrije dag.

's Middags leert u hoe u zalm of forel kan bereiden op een traditionele wijze. De nodige ingrediënten worden voorzien. Vervolgens wordt uitgelegd hoe u de vis moet bereiden. Nadat de vis gerookt is, kan u ervan genieten als middaglunch.

U kan op facultatieve basis gaan skiën op de nabijgelegen skipistes of tochten maken per fat bike, sneeuwschoenen of langlaufski's. U kan uw programma ook vervolledigen met een aantal facultatieve excursies zoals extra tochten per sneeuwscooter of een sessie ijsdrijven.

Optionele excursies

  • Ijsdrijven
    Optionele excursie: Ijsdrijven Beleef een unieke en onvergetelijke arctische ervaring. In een drijvend, waterdicht en thermisch pak kan u drijven tussen het ijs. Een belevenis waar u nog lang zal over napraten. Na het ijsdrijven kan u in een Lapse kota wat bijpraten met een warme koffie of thee. Excursie is enkel geschikt voor personen groter dan 1m40.

    Prijs: € 130,00/pers.
    Opmerking: minstens 4 deelnemers.
  • Nachtelijke sneeuwscootertocht
    Optionele excursie: Nachtelijke sneeuwscootertocht Rijden met de sneeuwscooter in het donker geeft u een totaal andere rij-ervaring als overdag. Het licht van de maan en de sneeuwscooter weerschijnt op de witte sneeuw en geeft een apart gevoel . U rijdt naar afgelegen plaatsen in de natuur waar u mogelijks het noorderlicht kan zien. Onderweg wordt ook haltgehouden bij een kampvuur om worstjes te grillen. Afhankelijk van de sneeuwcondities en de rijvaardigheden van de groep zal u zo'n 25km afleggen met de sneeuwscooters.

    Prijs: € 180,00/volw. of € 128,00/kind (4 tem 12 jaar)
    Single driving supplement: € 65,00
  • Wandeling in het Riisitunturi Nationaal Park
    Optionele excursie: Wandeling in het Riisitunturi Nationaal Park Transfer naar de grens van het Riisitunturi Nationaal Park. De gids zal u alles vertellen waarom dit park zo bijzonder is. Het wandelpad brengt u heuvelopwaarts. Hoe hoger u komt, hoe mooier het uitzicht. Bij helder weer kan u het Kitka-meer zien of zelf kijken tot de Russische grens. Uiteindelijk bereikt u de top van Riisitunturi waar u kan genieten van een 360° panorama. Na 3,5km wandelen bereikt u een hut waar een picknicklunch met brood en soep wordt voorzien. In totaal wordt 5 km gewandeld. Het is mogelijk dat bepaalde paden volledig zijn ondergesneeuwd en dat er sneeuwschoenen nodig zijn.

    Duur: 4u
    Prijs: € 90,00/volw. of € 45,00/kind (4 tem 12 jaar)
  • Bezoek aan Santa Claus Village
    Optionele excursie: Bezoek aan Santa Claus Village Uitstap per bus naar Rovaniemi en het Santa Claus Village, de officiële woonplaats van de Kerstman. U geniet er van 2u vrije tijd zodat u de Kerstman kan bezoeken in zijn kantoor en zodat er ook tijd is om het pakhuis, het postkantoor met de elfjes en de winkeltjes te bezoeken. U vindt er ook enkele restaurants voor een snack of volledige maaltijd. Enkel busvervoer, geen gids aanwezig (rit Posio-Rovaniemi: 2u).

    Prijs: € 105,00/volw. of € 90,00/kind (4 tem 12 jaar)

Dag 5: POSIO (O + L + D)

Vandaag brengt u een bezoek aan de Korouoma kloof. U maakt een wandeling en u kan er ijsmuren of bevroren watervallen bewonderen. De picknick lunch wordt onderweg voorzien.

Vandaag brengt u een bezoek aan de Korouoma kloof U maakt een wandeling en u kan er ijsmuren of bevroren watervallen bewonderen

Dag 6: POSIO (O + L + D)

U start de dag met een bezoek aan een lokale huskyboerderij. Bij aankomst maakt u kennis met de huilende honden. Na een woordje uitleg vertrekt u voor een huskytocht van 10km (duur: 1u) in het Riisitunturi Nationaal Park.

Tijdens een bezoek aan een huskyboerderij  maakt u kennis met de huilende honden Vertrekt op huskysafari in het prachtige Riisitunturi Nationaal Park

Gedurende het grootste deel van de winter zijn de bomen in deze regio met dikke pakken sneeuw bedekt. De landschappen tijdens de tocht ronduit impressionant. U zit met 2 personen op een huskyslede die u afwisselend zelf kan besturen.

Langere huskytocht

U kan de inbegrepen huskysafari ook upgraden naar een langere versie waarbij u 20km aflegt met de huskyslede in plaats van de standaardtocht van 10km.

Mits supplement: € 90,00/volw. (2 pers/scooter), € 55,00/kind(10 tem 12 jaar)
Vertrek: op aanvraag.

Vervolgens bezoekt u een lokale rendierboerderij. U wordt er ontvangen door de rendierherder en zijn familie. U maakt er een tochtje met een rendierslede.

Maak kennis met het leven op de rendierboerderij en met de dieren zelf Er staat ook een kort tochtje met een rendierslede op het programma

De middaglunch wordt voorzien in een typische kota.

Na een goed gevulde dag vol met leuke herinneringen keert u vervolgens terug naar Posio voor het diner.

Dag 7: POSIO (O + L + D)

Vandaag geniet u van een vrije dag.

In de buurt van uw logies kan u prachtige wandelingen maken in de omliggende natuur. In Posio vindt u ook een klein skicentrum terug met 3 kleine skipistes waarvan de langste piste 1 km lang is. Twee skipistes zijn verlicht zodat u ook tijdens de donkere perfect kan skiën. Skimateriaal en skipas kunnen ter plaatse gehuurd of aangekocht worden.

Wanneer u logeert in het hotel, dan bevindt u zich vlak aan de piste. Indien u logeert in de chalets, dan kan u met een korte taxirit de skipistes bereiken.

Voor shopping kan u terecht in de Pentik boetiekwinkel in Posio. Hier vindt u de meest noordelijk gelegen keramiekwinkel van de wereld. Veel keramiek die hier geproduceerd wordt, is geïnspireerd op rendiermotieven. U kan de Pentik boetiekwinkel op eigen houtje bezoeken of kiezen voor een georganiseerd bezoek.

Facultatieve excursie

  • Bezoek aan de Pentik shop en het museum
    Bezoek aan de Pentik shop en het museum Pentik is de meest noordelijk gelegen fabriek waar keramiek wordt gemaakt. Het is tevens de laatste overgebleven fabriek van gans Finland waar keramiek wordt gemaakt. U kan er de lokale fabriek en museum bezoeken. Uiteraard kan u er ook de nodige shopping doen.

    Prijs: € 40,00/volw., € 26,00/kind(4 tem 12 jaar)

Dag 8: POSIO - KUUSAMO - BRUSSEL

Op deze laatste dag levert u de thermische kledij in. Vervolgens geniet u van een vrije voormiddag of dag, afhankelijk van uw terugvlucht. Check-out op de middag.

Transfer naar de luchthaven van Kuusamo voor de retour naar Brussel met rechtstreekse vlucht of met overstap in Helsinki.

• Overnachting in een gezellige chalet met eigen sauna of in een hotel aan de voet van de kleine skipiste

• Voordeelpakket aan excursies inbegrepen

• Excursies gaan door in kleine groepjes

• Natuur- en rustbeleving

• Aanrader voor zowel koppels als gezinnen met kinderen

Posio Avonturenweek

Posio Avonturenweek

Antarctica 2024 AANRADER

16-daagse Nederlandstalig begeleide rondreis, vertrek op 23 september 2023

Oezbekistan - Het kruispunt van de zijderoute AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/