4- of 5-daags programma

Sneeuwscooteravontuur Fins & Zweeds Lapland | 4 of 5 dagen

4- of 5-daags individueel programma, vaste vertrekdata van 30 januari tem 6 maart 2022

Dag 1: BRUSSEL - KITTILÄ - LEVI (L + D)

Rechtstreekse vlucht van Brussel naar Kittilä. Aankomst in de loop van de voormiddag en transfer naar het safarikantoor dat in het centrum van Levi gelegen is.

Levi, een sprookjesachtig wintersportgebied 170km boven de poolcirkel, is de ideale uitvalsbasis voor een actieve Laplandervaring. U vindt er verschillende lekkere restaurants, uitstekende skimogelijkheden en leuke winkeltjes terug.

De wijde omgeving rond Levi is gekend voor zijn prachtige natuur en landschappen. Het gebied leent zich dan ook uitstekend om per sneeuwscooter verkend te worden. Voor dit ongelofelijk winteravontuur is er geen specifieke ervaring nodig maar u dient wel sportief en avontuurlijk ingesteld zijn. Voorgaande ervaring met sneeuwscooter- of motortochten komt altijd van pas.

Levi, een sprookjesachtig wintersportgebied 170km boven de poolcirkel, is de ideale uitvalsbasis voor een actieve Laplandervaring De wijde omgeving rond Levi is gekend voor zijn prachtige natuur en landschappen

In het safarikantoor ontmoet u de gids en ontvangt u uw warme winteruitrusting (thermisch pak, handschoenen, kousen, boots, mutsen en een helm). De essentiële zaken voor de komende dagen kunt u meenemen in een rugzak. De rest van uw bagage kan u in het safarikantoor of het hotel achterlaten.

U vertrekt op een 4-daagse sneeuwscootertocht van 500km naar een gebied ten westen van Levi waarbij u ook een stuk van Zweeds Lapland zal ontdekken.

3-daagse sneeuwscootertocht

Kiest u voor de scootertocht van 3 dagen dan legt u 400km af en brengt u een nacht minder door in een wildernishut. De route brengt u ook naar Zweden waar een volledige dag wordt gereden. Het afgelegde afstand in Finland is iets minder dan bij de 4-daagse tocht.

Onderweg verblijft u in hotels (Twin kamers in een gedeelde kamer) of chalets (gedeelde kamer en sanitair).

Na een korte instructieles vertrekt u vervolgens langs besneeuwde bossen en bevroren rivieren. Elke deelnemer beschikt over zijn eigen sneeuwscooter wat u een onvergetelijke rijervaring zal bezorgen.

Na een korte instructieles vertrekt u voor een 3- of 4-daagse sneeuwscootertocht Elke deelnemer beschikt over zijn eigen sneeuwscooter

Elke middag kan u genieten van een typische wildernislunch. 's Avonds wordt er een heerlijk diner voorzien. Op de eerste dag van het sneeuwscooteravontuur is er een bezoek met middaglunch voorzien in het Snow Village, het mooiste sneeuw- en ijshotel van Fins Lapland (enkel bij de 4-daagse tocht).

Elke avond wordt er overnacht in typische wildernischalets of kleine wildernishotels. Deze chalets beschikken vaak niet over stromend water of elektriciteit maar dit maakt deel uit van het avontuur. Iedere chalet beschikt over een haard en vaak over een sauna waardoor het er telkens gezellig vertoeven is. Er wordt overnacht in slaapzakken in ofwel een grotere slaapruimte of aparte kamers. Indien u overnacht in wildernishotels wordt er overnacht op basis van 2 personen per kamer op basis van gedeelde logies. Tijdens het verblijf in de natuur overnacht u vaak op donkere en afgelegen locaties. Ideaal om noorderlicht te kunnen waarnemen.

Dag 2: DE NATUUR IN (O + L + D)

Tweede sneeuwscooterdag. Deze sneeuwscooterdag gaat integraal door in Zweden. Op sommige locaties kan er ook 'offroad' gereden worden waardoor u uw rijvaardigheden kan testen in diepsneeuw indien de condities het toelaten.

Maak kennis met de prachtige sneeuwlandschappen van Fins en Zweeds Lapland Op de sneeuwscooter de natuur in

Dag 3: DE NATUUR IN (O + L + D)

Derde sneeuwscooterdag. Vandaag wordt er teruggereden naar Finland.

Dag 4: DE NATUUR IN (O + L + D)

Vierde en laatste sneeuwscooterdag.

Aankomst in de late namiddag te Levi.

Inleveren van het materiaal en transfer naar uw verblijfslocatie.

Diner in het hotelrestaurant.

U kan uw programma aanvullen met facultatieve excursies zoals een husky- of rendiersledetocht om uw programma te vervolledigen.
Gelieve ons te contacteren.

De organisatie ter plaatse behoudt zich het recht om de route en logies aan te passen in functie van de weers- en klimaatomstandigheden. Dit alles om de veiligheid en het comfort van de deelnemers optimaal te houden.

Reist u in een grote reisgezelschap of wenst u iets exclusiever te logeren? Wij kunnen ook verblijven in grotere chalets of appartementen in Levi regelen. Of wat u had gedacht van een verblijf in een glazen iglo?
Gelieve ons te contacteren.

Dag 5: LEVI - KITTILÄ - BRUSSEL (O)

Vrije voormiddag en check-out.

Transfer naar de luchthaven van Kittilä voor de rechtstreekse terugvlucht naar Brussel.

We beschikken over een ruim aanbod van meerdaagse tochten van 2 dagen en langer voor ieders wens, moeilijkheidsgraad en budget. Contacteer ons voor een volledig overzicht van alle meerdaagse sneeuwscootertochten.

• Actieve en avontuurlijke 3-daagse of 4-daagse sneeuwscootertocht

• Overnachtingen en typische en gezellige wildernishutten of in kleine hotels

• Iedere deelnemer beschikt over zijn eigen sneeuwscooter

• Programma op privé basis

• Mogelijkheid om het programma te verlengen en facultatieve excursies bij de boeken

• Mogelijkheid om de sneeuwscootertocht meteen te laten starten bij aankomst op de luchthaven (op aanvraag)

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/