Levi en het Snow Village

Lapland is de noordelijkste provincie van Finland en is één van de weinige plaatsen op onze aarde waar de natuur nog oorspronkelijk en onaangetast is. In deze ongetemde wildernis heersen een rust en stilte die we eigenlijk niet meer voor mogelijk houden. Een overvloed aan ruimte nodigt uit voor een avontuurlijke tocht in de eenzaamheid van dit wondermooie sneeuwland. Winters Lapland betekent ook onvergetelijke witte vlaktes en met een beetje geluk het ervaren van het noorderlicht.

Levi is een tof stadje gelegen in een sprookjesachtig wintersportgebied 170 km ten noorden van de noordpoolcirkel. Bij aankomst in Levi bent u meteen in de juiste vakantiestemming. Het centrum en de skipistes liggen vlakbij en vanuit Levi kunt u tal van interessante excursies maken met het hele gezin: sneeuwscootersafari's, ijsvissen, huskytochten...

Maak een tocht met een husky slede in de natuur Een sprookjesachtig wintersportgebied

Vlakbij de luchthaven van Kittilä ligt het Snow Village. Het bezichtigen van het Snow Village is een unieke belevenis. Vooral de Ice Bar met een diameter van 16m en het koude restaurant nabij de Ice Bar zijn het bezichtigen waard. Overal vindt u ook sneeuw- en ijssculpturen terug van verschillende artiesten en éénmaal de duisternis valt, wordt het hotel feeëriek verlicht.

In Levi vindt u verschillende lekkere restaurants terug en de après-ski wordt hier ten volle beleefd. U vindt er ook een klein welnesscentrum en een aantal leuke winkeltjes terug met enkele streekproducten zoals edelstenen.

Over het Snow Village

Elk jaar opnieuw, in november, worden 1.000 vrachtwagens sneeuw gebruikt om het Snow Village te bouwen. Het unieke ontwerp wordt opgetrokken uit bevroren water, met inbegrip van muren, plafonds en zelfs ramen.

Met zijn meer dan 20.000 m² omvat het Snow Village een lobby, bar, restaurant, talrije hotelkamers en suites, alsook indrukwekkende ijssculpturen.

Na de winter smelt het uiteindelijk volledig weg door de voorjaarszon, zodat er in de zomer niets meer van overblijft. De volgende winter wordt gewoon een volledig nieuw Snow Village opgetrokken.

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/