ZOMERS LAPLAND

Beleef de middernachtzon of het noorderlicht

Wist u dat het Hoge Noorden ook tijdens de zomermaanden heel wat te bieden heeft? Bij ons vindt u een ruime keuze aan prachtige en complete rondreizen in kleine Nederlandstalige groep, individuele programma's, Fly & Drives, natuurreizen, avonturenweken en gezinsvriendelijke vakanties.

Bovendien kan u tijdens de zomermaanden het fenomeen van de middernachtzon, waarbij de zon niet ondergaat, beleven. Een onvergetelijk schouwspel. Vanaf eind augustus kan u er ook al het magische noorderlicht aanschouwen. Tegelijkertijd beleeft u het leuke van de zomer, zoals tochten per fiets, te voet, per kajak of een rafting-avontuur. Een wandeling met husky's? Walvissen, zeearenden en beren spotten? Of kies voor een complete rondreis per huurwagen waarbij u alle hoogtepunten in alle vrijheid kan beleven.

middernachtzon

De middernachtzon is het verschijnsel waarbij de zon op de noordpoolcirkel (21 juni) of ten noorden ervan niet ondergaat. Bijgevolg is ze enkel waar te nemen in Noord-Scandinavië of Lapland.

De middernachtzon is het verschijnsel waarbij de zon op de noordpoolcirkel (21 juni) of ten noorden ervan niet ondergaat

Hoe noordelijker u gaat, hoe langer dit verschijnsel duurt. Dit fenomeen waarbij het 's nachts niet donker wordt, staat ook gekend als 'witte nachten'. Zo is de middernachtzon op de Noordkaap zichtbaar van half mei tot eind juli.
Bij onderstaande programma's kan u het fenomeen van de middernachtzon beleven:

Reizen in kleine Nederlandstalige groep

Reizen op individuele basis

Noorderlicht

Het noorderlicht of aurora borealis, is een lichtfenomeen dat optreedt bij helder weer tijdens donkere nachten. Het wordt veroorzaakt door uitbarstingen op de zon die met grote snelheid botsen met het magnetisch veld van onze aarde. Het schijnsel van het noorderlicht kan soms heel flauw zijn en kort duren maar kan evengoed intens zijn en meerdere uren duren.

Het noorderlicht is een lichtfenomeen dat optreedt bij helder weer tijdens donkere nachten

De intensiteit hangt af van de zonneactiviteit in de dagen voorafgaand aan de waarneming. Statistisch gezien kan u het verschijnsel in Lapland waarnemen van eind augustus tot half april. Een algemene regel en absolute garantie bestaan jammer genoeg niet. Moeder Natuur bepaalt waar, wanneer en hoelang.
Bij onderstaande programma's kan u het fenomeen van het noorderlicht beleven:

Reizen op individuele basis

Met steun van
Met steun van Visit Arctic Europe & Interreg Nord Interreg Nord Visit Arctic Europe

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/