Expeditie Antarctica 2012

Asteria Expeditions organiseert in 2012 een poolexpeditiecruise met exclusief Belgisch karakter naar Antarctica, ook gekend als het laatste continent. Asteria Expeditions heeft het expeditieschip MV Plancius gedeeltelijk gecharterd van 15 februari tot 28 februari 2012. Een reis in het teken van de wilde ongerepte natuur en het rijke dierenleven op dit uitzonderlijke continent. De nadruk ligt op de beleving en de interesse voor Antarctica, met respect volop voor mens en natuur.

Al onze landingen worden met zorg uitgekozen en duren gemiddeld 3 tot 4 uren. U neemt tevens deel aan zodiaccruises waarbij u dicht bij de dieren kan komen of die, zoals de walvissen, een kijkje komen nemen aan het oppervlak om u te begroeten.

Kinbandpinguïn op de Zuid-Setland eilanden Deception Eiland met zijn verlaten walvisbasis

U zal er samen met ons, de mooiste gebieden van het Antarctisch schiereiland bezoeken en landingen maken op plaatsen met enorme kolonies pinguïns, reuzen- stormvogels, zeeolifanten en robben, keizeraalscholvers en andere zeevogels. Ons expeditieschip MV Plancius voert u langsheen machtige gletsjers, majestueuze ijsbergen, schotten pakijs en sneeuwbedekte eilanden.

U vaart door de Gerlache Straat. Met namen als Brabant Eiland, Luik Eiland, Gent Eiland, Antwerpen Eiland en Vlaanderen Baai zou u zich hier bijna 'thuis' wanen doch niets is minder waar. Een groter verschil met ons thuisland is nauwelijks denkbaar. Bij zonnig weer zijn de landschappen hier zondermeer adembenemend. U bezoekt ook hier plaatsen die rijk zijn aan dierenleven en een wetenschappelijke basis. Wij varen door de meeste spectaculaire waterwegen van Antarctica: het Neumayer Kanaal en het Lemaire Kanaal.

Een Weddell zeehond Neem deel aan zodiaccruises

De sportieve Antarcticareiziger vindt ook zeker haar/zijn gading in deze reis. Zo bieden wij tweemaal de mogelijkheid om vanuit een basiskamp en via talrijke activiteiten Antarctica op een unieke manier te beleven en te absorberen: kamperen, wandel- en trektochten (met sneeuwschoenen), kajakken en zelfs bergbeklimmen staan op het programma. Bovendien is er ook duikmateriaal aanwezig aan boord.

Wij hebben uiteraard een veilig maar tegelijkertijd ook gezellig en comfortabel schip gecharterd. Niet té groot en met een maximum capaciteit van 108 passagiers opdat u een zo hoog mogelijk aantal landingen kan maken en zo Antarctica ten volle absorberen.

Dergelijke unieke poolreis en dito ervaring zijn uiterst zeldzaam. Snel boeken is dus de boodschap want het aantal kajuiten en plaatsen zijn beperkt. Wij zijn er zeker van dat dit voor u een onvergetelijk avontuur wordt en wij heten u van harte welkom aan boord van de MV Plancius.

Expeditie 2008-2009

In het spoor van de Belgica

Asteria Expeditions ondernam in
2008 en 2009 een poolexpeditiecruise naar Antarctica. Hieronder kunt u het verslag inkijken deze voorbije expedities:

In het spoor van de Belgica
Expeditie Zuidpool

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/