Belgische poolgeschiedenis op Antarctica

We besteden aandacht aan de Belgische pooltraditie. U vaart in het kielzog van de Belgica en haar commandant Adrien de Gerlache, onze grootste ontdekkingsreiziger. Hij ontdekte in 1898 de zeestraat die naar hem genoemd werd. 89 plaatsnamen op het Antarctisch schiereiland zijn van Belgische oorsprong en danken hun naam aan de Belgica-expeditie zoals Vlaanderen Baai, Gent Eiland, Antwerpen Eiland, Luik Eiland… Kortom, u waant zich meteen een beetje thuis op Antarctica. Wanneer we onderweg iets uniek opmerken, aarzelen we niet om de reisroute aan te passen indien mogelijk.

Adrien de Gerlache de Gomery (Hasselt 1866 – Brussel 1934)

De Belgische expeditie van 1897-1899 was de eerste zuiver wetenschappelijke expeditie naar Antarctica, de eerste die georganiseerd werd volgens de normen van de moderne wetenschappen. De resultaten waren destijds zeer belangrijk en gaven een nieuw inzicht in tal van wetenschappelijke vraagstukken.

De expeditie was internationaal en had 5 nationaliteiten aan boord. Dit was toen erg ongewoon maar tegenwoordig is het de regel. Onder de bemanning waren 2 personen die later wereldberoemd werden. Roald Amundsen ontdekte in 1911 de zuidpool en Frederick Cook beweerde dat hij in 1908 de noordpool ontdekte. Indien deze expeditie zou gefaald hebben, dan zou de poolgeschiedenis er helemaal anders hebben uitgezien.

Met de Belgische expeditie van 1897-1899 werd het heroïsch tijdperk in de ontdekking van Antarctica geopend. De ervaringen en ontdekkingen van deze reis gaven een nieuwe oriëntatie aan de organisatie van de volgende expedities.

Met de Belgische Antarctica Expeditie van 1897-1899 werd het heroïsch tijdperk in de ontdekking van Antarctica geopend. De ervaringen en ontdekkingen van deze reis gaven een nieuwe oriëntatie aan de organisatie van de volgende expedities.

Adrien de Gerlache maakte later nog tal van poolreizen naar Arctische gebieden en liet aan België de mooiste gebieden van Antarctica na. De gebieden rond de Gerlache Straat staan inderdaad bekend om hun indrukwekkende natuur, met tal van gletsjers, steile gebergten, prachtige kanalen, toegankelijke eilanden en waters met een rijk dierenleven.

Adrien de Gerlache de Gomery (Hasselt 1866 – Brussel 1934) Asteria Expeditions is een kenner van deze gebieden. Wij exploreren deze 'Belgische gebieden' sinds 1997 en zetten op vele plaatsen een eerste toeristische voet aan wal. Ook in 2020 hebben wij opnieuw een exclusief programma dat de Belgische ontdekkingen exploreert en dat daarnaast ook de meer populaire plaatsen bezoekt.

Asteria Expeditions Antarctica Expedities

Asteria Expeditions ondernam in
2008, 2009, 2012 en 2016, 2018 en 2020 reeds succesvolle poolexpeditiecruise naar Antarctica. Hieronder kunt u het dagelijks reisverslag inkijken onze vorige expedities:

Expeditie Antarctica 2020
Expeditie Antarctica 2018
Expeditie Antarctica 2016
Expeditie Antarctica 2012
Expeditie Antarctica 2009
In het spoor van de Belgica

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/