Welkom in het Arctische Spitsbergen Welkom op de meest noordelijke bewoonde plaats ter wereld Kleurrijke huisjes in Spitsbergen Ongeveer 60% van de archipel is uitgeroepen tot National Park, vogel- of natuurreservaat Maak kennis met deze magische plaats in het hoge noorden We bezoeken Spitsbergen tijdens de 'blauwe maand', het landschap verandert in een surrealistisch blauw decor Vandaag staat een sneeuwscootertocht door het Arctische besneeuwde landschap op het programma
Tijdens een bezoek aan de steenkoolmijnen leert u meer over het ontstaan van Longyearbyen Het Svalbard Museum biedt een interessante inkijk op de rijke verleden van Spitsbergen Het museum besteed niet alleen aandacht aan de verschillende dieren en planten maar ook aan het ecosysteem en geschiedenis van de walvisvaart De honden worden klaargemaakt voor een husky safari Begeleid door poolhonden en ervaren gidsen wordt u voortgetrokken door het prachtige landschap van Spitsbergen U neemt een kijkje in de gletsjer en ontdekt fantastische ijs- en rotsformaties die gevormd werden door de natuur Nog een laatste briefing door de gids voor we vertrekken Als de weergoden goed gezind zijn, is een fjordencruise naar Pyramiden niet uitgesloten Sinds 1998 is de mijn bij het Russische Pyramiden gesloten en tegenwoordig is het verlaten, maar de infrastructuur en gebouwen zijn nog vroeger Toen de kolenmijn eigendom was van het Russische staatsbedrijf Arktikugol Trust, woonden en werkten hier meer dan 1.000 inwoners Tijdens het diner genieten we van een voorstelling over het noorderlicht en het leven van de Nederlandse zeevaarder en ontdekkingsreiziger Willem Barentsz Een perfecte combinatie van cultuur en avontuur en de ideale bestemming als introductie voor de moderne poolreiziger

Armenië - Unesco-werelderfgoed en prachtige natuur AANRADER

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/