4-daags programma

Budapest en Gödöllö - Symfonie van muziek & cultuur | 4 dagen

4-daagse Nederlandstalig begeleide cultuurreis, vertrek op 14 april 2022 & 13 april 2023

Dag 1: BRUSSEL - BUDAPEST (L + D)

Vlucht naar Budapest en onthaal door de Nederlandssprekende gids. U start met een bezoek aan het stadsdeel Buda. De panoramische wandeling op het vissersbastion, tevens Unesco-monument, biedt een fantastisch uitzicht over het stadsdeel Pest, de Kettingbrug, het parlementsgebouw en de Donau. Het geheel werd gebouwd in 1896 als onderdeel van de eeuwfeesten. De 7 torens zijn door gewelfgangen met elkaar verbonden.

Afsluiten doen we met het Bastion van de Vissers, tevens Unesco-monument Bezoek aan de Matthias Kerk in de Hongaarse hoofdstad

Middagmaal in het klasse-restaurant Pierrot. Tal van bekende artiesten kwamen hier lunchen.

De Matthiaskerk vormt een van de belangrijkste bouwwerken uit het middeleeuwse Hongaarse koninkrijk. De naam komt van de Hongaarse koning Matthias Corvinus (1458-1490), die hier zijn beide huwelijken liet voltrekken. De kroningen van de laatste Hongaarse koningen vonden eveneens hier plaats. De oorspronkelijke kerk, in het midden van de 13de eeuw gebouwd, kreeg de huidige vorm tussen 1874 en 1896. De kerk is muziekhistorisch heel interessant. De 'Hongaarse kroningsmis' van Franz Liszt werd hier voor de allereerste keer opgevoerd naar aanleiding van de troonsbestijging van Franz Joseph I (1867).

Transfer en check-in in hotel Palazzo Zichy****, een luxueus paleishotel in het centrum van Pest. Licht diner in restaurant 'Alma és Körte', vlakbij het hotel.

Opera in het Erkel Theater in het kader van het muziekfestival.

Dag 2: BUDAPEST (O + L + D)

Na het ontbijt wandelt u naar de grootste synagoge van Europa (19de eeuw) voor een geleid bezoek aan het interieur.

De prachtig gerenoveerde Sint-Stefanusbasiliek is de grootste kerk van Budapest en kan 8.500 mensen verwelkomen. In 1851 startte de bouw, maar de architect overleed nog voor het project was voltooid. Nog geen week later stortte de koepel in. Vervolgens bouwde architect Miklos Ybl de kerk weer op in neo-renaissancestijl waarna de opening in 1906 volgde. Het interieur is rijk versierd met fresco's en gravures. Meer dan 50 verschillende soorten marmer zijn verwerkt. De kerk is vernoemd naar de eerste christelijke vorst van het land, koning Stefanus. In een apart kapelletje bewaart men de gemummificeerde rechterhand van de koning. Elk jaar op 20 augustus wordt deze meegedragen in een processie.

We brengen een bezoek aan de grootste synagoge van Europa Bezoek aan de prachtig herstelde Sint-Stefanusbsiliek

U houdt halt voor een Hongaarse wijnproeverij in het authentiek kader van het Domus Vinorum waar u 4 soorten wijn proeft. Lunch in 'Bistro Mak'.

De bus brengt u naar het restaurant 'Spoon', aan de oevers van de Donau.
Een 'Donau-aperitief' wordt u aangeboden door Asteria Expeditions.

Dag 3: BUDAPEST (O + L + D)

Deze morgen maakt u een speciale uitstap naar het mementopark, een beeldenpark aan de rand van de stad met standbeelden uit de communistische tijd. U vervolgt de wandeling naar een van de mooiste art-nouveaugebouwen: het topluxehotel Four Seasons*****, het voormalige Gresham verzekeringsgebouw.

Lunch is voorzien in het 'Strudelhuis', gelegen in een geklasseerd gebouw uit 1812.

In het stadsdeel Lipotvaros bezichtigt u de voormalige Posterijen met uitzonderlijke façade in art-nouveaustijl.

Het parlementsgebouw behoort zeker tot een van de grote trekpleisters Aansluitend wandeling naar het emotioneel 'Monument van de Schoen', een stille getuige van de Tweede Wereldoorlog

U dineert in van de mooiste etablissementen van Budapest (en Europa!): het Grand Café New York. Asteria Expeditions biedt alle dranken aan tafel aan.

Concert in het kader van het muziekfestival.

Dag 4: GÖDÖLLÖ - BUDAPEST - BRUSSEL (O + L)

Vertrek naar de Gellértberg met het standbeeld van de vrijheid. Tijdens de wandeling heeft u een prachtig vergezicht op de Donau en het lager gelegen Pest met het neogotische parlementsgebouw. U bezoekt de kuurbaden van hotel Gelért, het oudste en mooiste badhuis van Hongarije.

Vanaf het standbeeld van de vrijheid geniet u van een prachtig vergezicht Het Gödöllö paleis Grassalkovich, het grootste paleis in Barokstijl

Vertrek per autocar naar Gödöllö (30 km). Het Gödöllö paleis Grassalkovich is het grootste paleis in barokstijl van Hongarije en na Versailles het 2de grootste in de wereld. Het kan bogen op een unieke geschiedenis en architectuur. Van 1867 tot 1916 verbleef Hongarijes bekendste koningin Elisabeth (Sisi) geregeld in het paleis. In 1996 onderging het een grondige renovatie en werd het in z'n originele glorie hersteld.

Bezoek aan het kasteel, de privé-vertrekken van de vorsten, de Leopoldvleugel, de kapel en de troonzaal.

Lunch in Hotel Elisabeth in Gödöllö met aansluitend transfer naar de luchthaven voor onze terugvlucht.

• Centraal gelegen ****-hotel

• Nederlandssprekende gids ter plaatse

• Uitstekende restaurants waaronder Grand Café New York en een wijnproeverij

• 2 concerten of opera's

• Bezoek aan het Gödöllö paleis Grassalkovich

Budapest - 4-daagse cultuurreis

Hongarije - Budapest - Symfonie van muziek en cultuur

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/