Met stijlvolle architectuur, een schitterend berglandschap en de grootste haven van Corsica is Bastia de moeite van het ontdekken zeker waard Bastia werd in de 14e eeuw gesticht door de Genuezen als haven van het nabijgelegen Cardo Cap Corse, het schiereiland bezaaid met Genuese verdedigingstorens en charmante vissersdorpjes De citadel van Calvi is het symbool van de stad en een van de belangrijkste historische sites op Corsica De ommuurde citadel vormt een stad in de stad en werd opgetrokken tijdens de Genovese bezetting in de 15de eeuw De unieke vesting Citadelle de Corte is het arendsnest van de stad en kijkt uit over de plek waar de Restonica en de Tavignanu samenvloeien De goudrode granieten rotsen van het Calanches de Piana natuurpark (Unesco) rijzen op uit de blauwe zee waardoor een mooi kleurenpalet ontstaat Bovenop de rotsen van Porto staat de restanten van een Genuese verdedigingstoren uit de 16e eeuw Het groene Sartène, volgens Prosper Mérimée 'de meest Corsicaanse stad van Corsica' Het strand van Palombaggia is volgens de Unesco een van de mooiste stranden ter wereld Bonifacio, gelegen op prachtige witte kliffen De La Maddalena-archipel, gekend als de ‘Europese Caraïben’ bestaat uit 7 hoofdeilanden De prachtige eilanden van La Maddalena staan ook gekend als de 'Europese Caraïben' Alghero wordt niet voor niets het 'kleine Barcelona' genoemd, zelfs straatnamen worden zowel in het Italiaans als in het Catalaans afgebeeld Met zijn prachtige kustlijn, ongerepte natuur, bergen, dalen en watervallen laat Barbagia u kennismaken met het echte Sardinië Orgosolo werd vanwege zijn muurschilderingen het beroemdste herdersdorp van Sardinië Dankzij zijn beschutte ligging werd Cagliari - de hoofdstad van Sardinië - een belangrijke haven De mooie Duomo di Cagliari werd gebouwd in de 13e eeuw in Pisaans-Romaanse stijl De Su Nuraxi di Barumini behoren tot de best bewaarde Nuraghi van Sardinië Deze torens uit de Bronstijd zijn opgebouwd uit stenen die op elkaar werden gestapeld zijn, zonder gebruik van cement

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/