10-daags programma

Treinreis Moskou - Moermansk - Sint-Petersburg | 10 dagen

10-daagse Nederlandstalig begeleide treinreis, vertrek op 25 februari 2022

Dag 1: BRUSSEL - MOSKOU (D)

Vlucht naar Moskou. Onthaal en transfer naar het stadscentrum. Welkomstdiner.

Overnachting in het Radisson Blu Olympiyskiy***** hotel of gelijkwaardig.

Dag 2: MOSKOU (O+L+D)

Stadstoer met bezoek aan het Rode Plein en het Kremlin, het 'hart van Rusland'. Nadien volgt een panoramische rit langs het wereldvermaarde Bolsjoj-theater, het parlementsgebouw en de kathedraal van Christus de Verlosser.

De Basiliuskathedraal in Moskou met zijn kleurrijke torens Het middeleeuwse Novodevitsjiklooster is één van de bekendste kloosters van de Russische hoofdstad

Op Sparrow Hills geniet je van de prachtige Lomonosov-universiteitsgebouwen uit het Stalintijdperk en het Novodevichy-klooster. Rond middernacht stapt u aan boord van de Northern Light Explorer voor een bijna 3.000km lange treinreis.

De Christus Verlosserkathedraal is de hoogste Russisch-orthodoxe kerk ter wereld De metrostations van Moskou vormen hese ondergrondse paleizen

Accommodatie aan boord van de trein in de door u gekozen categorie.

Dag 3: KARELIË (O+L+D)

Volle dag in de trein. Hier ziet u pas echt hoe uitgestrekt de Russische landschappen zijn. Onderweg zijn er lezingen die een inzicht geven in de geschiedenis en de cultuur van dit boeiende land.

De Basiliuskathedraal in Moskou met zijn kleurrijke torens De metrostations van Moskou vormen hese ondergrondse paleizen

Dag 4: APATITY (O+L+D)

Aankomst 's morgens in het station Apatity en aansluitend transfer naar Kirovsk. Daar bezoekt u een uniek sneeuwdorp dat bestaat uit iglo's opgebouwd uit ijsblokken. Indien het weer het toelaat is er 's avonds mogelijkheid om per sneeuwscooter het noorderlicht te zoeken.

De Basiliuskathedraal in Moskou met zijn kleurrijke torens De Sámi trakteren ons op een tocht met rendieren

Overnachting in het Severnaya*** hotel of gelijkwaardig.

Dag 5: KIROVSK - MOERMANSK (O+L+D)

Rit naar een Sámidorp waar u meer te weten komt over de levensstijl van dit fascinerende volk. Daar kan u genieten van een sledetocht met rendieren. In de avond bereikt u Moermansk, het meest noordelijke punt van de reis.

Een tochtje met de husky's door de Russische natuur Een kijk in het leven en de cultuur van de Sámi

Er is opnieuw de mogelijkheid om het noorderlicht of Aurora Borealis te zoeken. Specialisten brengen u naar plaatsen waar de kansen het grootst zijn om een glimp van dit dansende licht op te vangen.

Met sneeuwscooters gaan we 's avonds op zoek naar het noorderlicht Dit lichtschijnsel is enkel te zien tijdens heldere nachten

Overnachting in het Azimut**** hotel of gelijkwaardig.

Dag 6: MOERMANSK (O+L+D)

Moermansk is de grootste stad ter wereld gelegen boven de poolcirkel. De havenstad werd iets meer dan 100 jaar geleden, in 1915 gesticht langs de kust van de Barentszzee. Door de gunstige Golfstroome blijft de haven er ook tijdens de winter ijsvrij. Rondleiding door de stad.

Door de gunstige golfstroom blijft de haven van Moermansk ijsvrij tijdens de winter In Moersmansk vinden we de Lenin ijsbreker als museumschip

Dag 7: MOERMANSK - SINT-PETERSBURG (O+L+D)

In de ochtend transfer naar de trein waar u terug aan boord gaat en spoort naar de zuidelijk gelegen parel Sint-Petersburg.

Dag 8: SINT-PETERSBURG (O+L+D)

Aankomst in Sint-Petersburg, het Russische 'raam op Europa' aan de Oostzee. De stad werd 300 jaar geleden gesticht door tsaar Peter de Grote die Europese architecten uitnodigde om de stad te helpen ontwerpen. Een panoramische busrit brengt u naar het Winterpaleis (Hermitage), de Sint-Izaäk-kathedraal, de Verlosser op het Bloedkerk, de Peter- en Paulusvesting en de Nevski Prospekt.

Sint-Petersburg werd gesticht naar voorbeeld van grote Westerse steden zoals Amsterdan We brengen een bezoek aan de Izaäkkathedraal

Overnachting in het Corinthia Nevsky Palace***** hotel of gelijkwaardig.

Dag 9: SINT-PETERSBURG (O+L+D)

Vandaag bezoekt u een van de grootste musea ter wereld: de Hermitage. Het Winterpaleis was ooit de residentie van de tsaren. Tegenwoordig is het de thuisbasis van een van de mooiste kunstcollecties ter wereld. Een uitstap naar het Catharinapaleis met zijn opmerkelijke Amber-kamer is een ander onvergetelijk hoogtepunt.

In Tsarskoje Selo vinden we het zomerpaleis van Catharina de Grote Het paleis is bekend om zijn grote balzaal, met een prachtig beschilderd plafond en talrijke onderscheidend gedecoreerde kleinere kamers

's Avonds is het mogelijk een balletvoorstelling mee te pikken.

Dag 10: SINT-PETERSBURG - BRUSSEL (O)

Vrije tijd en aansluitend transfer naar de luchthaven voor de terugvlucht naar Brussel.

• Stadsbezoeken Moskou en Sint-Petersburg

• Unieke treinreis

• Bezoek aan een Sámidorp met tocht in een rendierslede

• Op jacht naar het noorderlicht in afgelegen gebieden

Rusland

10-daagse treinreis met de Northern Light Explorer van Moskou via Moermansk naar Sint-Petersburg

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/