Welkom in Istanbul, de intrigerende stad waar oost en west elkaar ontmoeten De versterkte muren omsloten tot in de 15de eeuw  het oude Constantinopel, het huidige Istanbul In een traditioneel theehuis proeft u van  typische Turkse koffie of thee De Grand Bazaar uit de 15de eeuw, een wirwar van 4.000 winkeltjes De iconische Sultan Ahmet-moskee, ook bekend als de Blauwe Moskee met zijn 6 minaretten Het interieur van de Sultan Ahmet-moskee is versierd met twintigduizend tegeltjes in blauw, groen en roodbruin De oude hippodroom met de obelisk van Theodorus die oorspronkelijk de tempel van Karnak in Egypte sierde De Aya Sofia geldt als een van de bekendste bezienswaardigheden van Istanbul De indrukwekkende Aya Sofia werd gebouwd als een Byzantijnse kerk door Justinianus in de 6de eeuw De Basilica Cisterne, een ondergronds waterreservoir, vormde een decor voor de James Bondfilm 'From Russia with Love' en 'Inferno' van Dan Brown Het Topkapipaleis, ooit de residentie van de sultans die over het uitgestrekt rijk regeerden De sultans woonden hier samen met hun harem die bestond uit hun vrouwen, kinderen en personeel Het Grieks-Orthodoxe Patriarchaat, de hoofdzetel van de hele Grieks-Orthodoxe wereld is Op een pleintje staat de bescheiden Chora-kerk die aan de buitenkant niets heeft van de indrukwekkende Aya Sophia In de Chora-kerk vindt u sommige van de fraaiste Byzantijnse mozaïeken en fresco's terug MTidj vooreen aangename tocht met een privéboot op de Bosphorus In de Egyptische Bazaar kan u terecht voor een overvloed aan oosterse kruiden De Sirkeci-wijk met het eindstation van de Orient Express grenst aan de monding van de Gouden Hoorn Het klassevolle Pera Palace, het oudste hotel van Istanboel, werd gebouwd voor het onderbrengen van reizigers van de Oriënt Express Afsluiten met het Dolmabahçe-paleis in schitterende barok- en rococostijl

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/