Puglia - In de hak van de laars van Italië

Italië - Puglia - 8-daagse cultuurreis

Puglia of Apulië geeft een authentieke blik op een streek vol eeuwenoude olijfbomen en wijngaarden die ook wel 'het Toscane van het zuiden' genoemd wordt. In de jaren 60 van de vorige eeuw was het gebied de socio-economische schandvlek van Italië met een emigratie van intellectuelen van het zuiden naar het noorden tot gevolg. Maar het tij is gekeerd en de streek is aan een heropbloei bezig. De bewoners worden zich ook steeds meer bewust van hun cultuurhistorische schatten.

De Puglia of Apulië regio

Veertig miljoen olijfbomen zorgen hier voor de lekkerste olijfolie van Italië. In deze regio vinden we ook de mysterieuze trulli huisjes met hun typische kegelvormige daken. Omdat Puglia de hak vormt van de Italiaanse laars wordt de streek omringd door de heldere wateren van de Adriatische en Ionische Zee. Alle wegen in Puglia leiden naar Alberobello, een dorp dat bestaat uit zo'n 1.500 trulli - het meervoud van trullo: witgekalkte puntmutshuisjes die teruggaan tot de 15de eeuw.

Taranto, Lecce en Alberobello
Verblijf in slechts 2 hotels
Vol pension, dranken inbegrepen

Italië in het kort

Italië map

Puglia of Apulië is een regio in Zuidoost-Italië, ten noordwesten van en inclusief de hak van de Laars van Italië. De regionale hoofdstad is Bari. Ten zuidwesten van Bari ligt Alberobello met zijn bijzondere trulli, witte ronde huizen met een kegelvormige dak.

Puglia is in Italië de voornaamste producent van olijven. In het zuidelijkste deel, in de streek Salento wordt veel wijn verbouwd waaronder de bekende Negroamaro en Primitivo wijnen.

Winter in Moskou AANRADER
4 daagse begeleide citytrip, vertrek op 27 december 2019

Italië - Turijn, de pracht van het huis van Savoye AANRADER
4-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 14 april 2019

Argentinië - Land van grote contrasten AANRADER

Zuid-Afrika Odyssee AANRADER

Vietnam en Cambodja AANRADER
18-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, van 8 tot 25 november 2019

11-daagse Nederlandstalig begeleide cruise, afreis op 18 mei 2019

Albanië, Kosovo en Noord-Macedonië met Griekenland AANRADER
12-daagse Nederlandstalig begeleide cultuurrreis, van 15 tot 26 juni 2019

Noord-India en Rajasthan AANRADER
16-daagse Nederlandstalig begeleide rondreis, vertrek op 22 november 2019

Kazachstan - Prachtige natuur en bruisende steden AANRADER
14-daagse Nederlandstalig begeleide rondreis, vertrek op 22 mei 2019

11-daagse Nederlandstalig begeleide cruise, diverse afreizen in 2019

Wildernislodge Avonturenweek AANRADER

Bergen, eilanden en noorderlicht AANRADER
8-daagse Nederlandstalig begeleide groepsreis, vertrek op 3 of 10 maart 2019

4-daags individueel programma, vertrek op 14 februari en 7 maart 2019

Rust en natuur Avonturenweek in Fins Lapland AANRADER

Avonturenweek Tropisch Lapland AANRADER