Welkom in Bari, hoofdstad en universiteitsstad van Apulië met haar smalle straatjes, prachtige kathedraal en basiliek Via kronkelende steegjes en pleintjes komt u bij de beschermheilige van Bari: Sint-Nicolaas Polignano a Mare, op een klif gelegen met een adembenemend uitzicht op zee La città bianca: het pittoreske Ostuni met de witte steegjes en witgekalkte huisjes Matera (Unesco) wordt gekenmerkt door grotwoningen en rotskerken die tegen een steile helling werden gebouwd Alberobello (Unesco) omvat zo'n 1.400 trulli: witgekalkte puntmutshuisjes die teruggaan tot de 15de eeuw Deze ronde, kegelvormige woningen werden opgetrokken zonder cement en bekroond met een dubbelwandig kegeldak De traditionele trullo bestaan meestal uit een 3 of 4 modules Het charmant Locorotondo, met zijn witte huisjes en concentrische straatjes Het fotogenieke Martina Franca, gelegen in het hartje van Puglia Taranto, van oorsprong een Griekse stad met belangrijke militaire haven aan de Ionische kust Het Kasteel van Taranto, ook gekend als Castel Sant'Angelo werd op de restanten van een Normandisch fort gebouwd Lecce, 'het Firenze van het Zuiden' en een waar openluchtmuseum met prachtige barok In Lecce wandelen we langs het Piazza Sant'Oronzo met zijn amphitheater Welkom in de Salento-regio, in de hak van de laars van Italië Per boot bezoeken we Azzurra en de grotten van Zinzulusa Otranto was ooit de hoofdstad van de Terra d'Otranto In Otranto bewonderen we het kasteel en de kathedraal, daterend  uit de 12de eeuw De kathedraal in Otranto met haar prachtige mozaïekvloer waaraan alleen al 4 jaar werd gewerkt We eindigen de trip met een wijndegustatie

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/