Welkom in Krakau, volgens velen de mooiste stad van Polen Het stijlvolle hotel Puro ligt op amper 1km van het prachtige Grote Marktplein De aangename kamers van het Puro hotel hebben lichte kleuren en grote ramen Er is vloerverwarming en de badkamer is uitgerust met een douche en gratis toiletartikelen Het hart van Krakau is de Rynek Glówny of 'Grote Markt', één van de grootste en mooiste marktpleinen van Europa Krakau is één van de weinige Poolse steden die de Tweede Wereldoorlog ongeschonden vrijwel wist door te komen Krakau by night Op zo'n 65km van Krakau bevindt zich Auschwitz, één van de gruwelijkste vernietigingskampen van het nazi regime Het vernietigingskamp getuigt van één van de zwartste bladzijden in de geschiedenis van de 20e eeuw Tyniec, het schitterend gelegen Benedictijnenklooster, waar we de lunch nemen Het Tyniec klooster met reflecties in de Vistula rivier De Wieliczka-zoutmijn is één van de oudste zoutmijnen ter wereld Religieuze taferelen in de Wieliczka-zoutmijn In de Wieliczka-zoutmijn treffen we oa. deze uitgehouwen kerk aan Bezoek aan het Kazimierz-district, voor de Tweede Wereldoorlog een onafhankelijke stad met hoofdzakelijk Joden De vele pleintjes, kerkhoven en synagogen in de wijk getuigen nog steeds van Kazimierz' Joodse geschiedenis Tot het einde van de 17e eeuw was de Wawel burcht de koninklijke residentie In de kathedraal uit 1320-1364 werden de Poolse koningen gekroond en begraven In het slot bevinden zich 71 zalen, die de nationale kunstcollectie herbergen

Albanië, Kosovo, Noord-Macedonië en Griekenland AANRADER
13-daagse Nederlandstalig begeleide cultuurrreis, van 29 mei tot 10 juni 2020