Myanmar - Ontdek het vergeten paradijs

Mingalabar! Welkom in de onontdekte parel van Zuidoost-Azië, land van gouden pagodes, ondoordringbare jungles en zandstranden aan de golf van Bengalen. Niet de talrijke pagodes of het rijk cultureel erfgoed zijn de grootste rijkdom van het land, wel de ongelooflijke veerkracht van haar bevolking. De eeuwenoude wijsheden van Boeddha worden niet enkel verkondigd in stoepa's en heiligdommen maar ook in het dagelijkse leven toegepast.

Eén van de absolute hoogtepunten op uw reis is het bijwonen van het Paung Daw Oo pagode festival'. De genoemde pagode herbergt 5 kleine gouden Boeddhabeeldjes die bedekt zijn met zoveel lagen bladgoud dat de oorspronkelijke vorm niet meer te zien is. Eén keer per jaar worden 4 van de 5 beelden op het Inle Meer rondgevarenaan boord van een replica van een koninklijk schip.

De rotspagodes in Monywa
De tempels van de Baganvallei
Shwedagon, de belangrijkste tempel

Myanmar in het kort

Geografie: Myanmar is de nieuwe naam voor Birma, en is 22x zo groot als België. Myanmar wordt ook het gouden land genoemd vanwege de talrijke vergulde pagodes. Het land grenst in het Westen en in het Noorden aan India en Bangladesh en in het Oosten aan Thailand.

Klimaat: Myanmar ligt in de tropische klimaatzone, de temperatuur aan de kust schommelt het hele jaar door tussen de 22° en de 35°C. In de hoofdstad Ragoon on kan de temperatuur oplopen tot 40°C.

Fauna & flora: Het uitgestrekte land heeft diverse landschappen zoals de uitlopers van het Himalaya-gebergte in het noorden, de jungle in het oosten en de stranden in het westen en in het zuiden.

Van Spitsbergen via Noordoost-Groenland tot IJsland AANRADER

Jordanië - De schatkamer van de geschiedenis AANRADER
8-daagse Nederlandstalig begeleide cultuurreis, vertrek op 23 februari 2020

Egypte - Pearls of Egypt AANRADER
8-daagse Nederlandstalig begeleide luxecruise, vertrek op 22 maart 2020