Wereldexpo Dubai met Oman & Abu Dhabi
Stap binnen in een Arabisch sprookje

Wereldexpo Dubai met Oman & Abu Dhabi - Stap binnen in een Arabisch sprookje

Deze parel van het Arabische schiereiland, nog niet zo heel lang open voor buitenlanders, lijkt nog maar pas te ontwaken uit de authenticiteit van de Middeleeuwen. U ontmoet er prachtige woestijnen en 'wadi's'. In het oostelijk en zuidelijk deel van Masqat geniet u van een betoverend woestijnlandschap, het domein van de gastvrije bedoeïenen. Extra extra bezoekt u de Wereldexpo 2020 in Dubai.

Over deze rondreis

De emiraten Abu Dhabi & Oman

Al eeuwenlang is het sultanaat Oman een centrum voor handelaars. In 1508 werd Masqat, de belangrijkste havenstad, door de Portugezen bezet, die er controle over hielden totdat het veroverd werd door de Osmanen, en in 1659 deel ging uitmaken van het Ottomaanse Rijk.
In 1741 werden zij verdreven, toen de huidige opvolging van sultans werd gevormd door Achmed Ibn Said.

Muttrah, een der oudste soeks van Oman
De gouden zandduinen van Wahiba
Bezoek aan de Wereldexpo Dubai 2020

Oman in het kort

Geografie: Oman is het op één na grootste land van Arabië, liggend in het zuidoosten van de straat van Harmuz. Het land grenst aan de Verenigde Arabische Emiraten, Saudie-Arabië en Jemen. De kustlijn ligt aan de Golf van Oman en de Arabische zee. Het noorden van Oman wordt gedomineerd door het Hayjir gebergte.

Klimaat: Grote temperatuur- verschillen tussen de verschillende seizoenen, maar ook tussen noord en zuid. In de winter, van november tot maart, is het zonnig en warm. De zomermaanden zijn heet met een vochtigheidsgraad tot 95%. In de woestijngebieden kan de temperatuur oplopen tot 45° à 50°C.

Fauna & flora: Klimaat, goede irrigatietechnieken en het afwisselende landschap zorgen voor een verassend gevarieerde flora in Oman. De meest opvallendste verschijning in Oman is de dadelpalm.

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/