14-daags programma

Papoea-Nieuw Guinea | 14 dagen

14-daagse Nederlandstalig begeleide festivalreis, afreis op 16 september 2021

Dag 1: BRUSSEL - PORT MORESBY

Vertrek vanuit Brussel naar Papoea-Nieuw-Guinea.

Dag 2: PORT MORESBY (O+L+D)

Aankomst in Port Moresby. Na het ontbijt maakt u een toer van een halve dag door de hoofdstad en in de omgeving, inclusief een bezoek aan het Nationaal Museum.

Overnachting in het Airways hotel.

Dag 2-3: PORT-MORESBY - GOROKA (O+L+D)

Binnenlandse vlucht naar Goroka.

Vandaag en morgen gaat het Goroka Sing Sing festival door.

Tot nu toe waren weinig mensen bevoorrecht om dit unieke schouwspel mee te maken. Het festival werd voor het eerst georganiseerd in de jaren vijftig van de vorige eeuw om de culturele uitwisseling tussen de verschillende stammen van het land te bevorderen. Diverse stammen uit afgelegen dorpen komen samen, getooid en versierd met hun eigen traditionele kledij en ingewikkelde hoofdtooien, beschilderde gezichten en lichamen. Ze zingen en dansen, begeleid door een intens tromgeroffel.

Een verrukkelijk spektakel van diverse stammen uit verschillende regio's uit Papoea Indrukwekkende hoofdtooien, beschilderde gezichten en lichamen op het bekendste festival van Papua

Een ongelooflijk feest en spektakel van tribale cultuur. Zelfs Lonely Planet citeert: 'het carnaval in Rio verbleekt bij de pracht en praal van het Goroka Sing Sing festival. Het is een van de grootste shows ter wereld...'.

Overnachting in het Pacific Gardens hotel.

Dag 5: GOROKA - MOUNT HAGEN (O+L+D)

Vroeg vertrek per bus (omstreeks 5 uur) naar Mount Hagen, de hoofdstad van de Western Highlands.

Aankomst en overnachting in Rondon Ridge Lodge. Deze is gelegen op de berg Kuta op een hoogte van 1.677 m met een prachtig uitzicht op het Hagen-gebergte, het Giluwe-gebergte, de Sepik-rivier, de Baiyer Gap en de Wahgi-vallei.

Eén van de mooiste vogels ter wereld: de paradijsvogel, tevens het nationaal symbool van Papoea De Rondon Ridge Lodge op Mount Kuta biedt ons een ongelooflijk zicht op de Waghi vallei

Dag 6: MOUNT HAGEN - TARI (O+L+D)

Privévlucht vanuit Mount Hagen naar Tari. Hier leven de Huli. Deze inheemse bevolking heeft meestal prachtige geelgeverfde gezichten en pruiken gemaakt van originele mensenharen en paradijsvogelveren.

Transfer naar de Ambua Lodge, genesteld aan de rand van het regenwoud en met mooi uitzicht op de serene Tari-vallei beneden. U maakt een natuurwandeling via de kronkelende bospaden van het weelderige groene regenwoud. U heeft de kans tot het observeren van wel 13 soorten paradijsvogels, naast een grote verscheidenheid aan kleurrijke bloemen, exotische planten en insecten.

De Ambua Lodge ontving reeds meerdere prijzen voor het ecologisch verantwoord toerisme De Ambua Lodge biedt de perfecte mix van lokale architectuur, spectaculaire uitzichten en bescheiden luxe

Overnachting in Ambua Lodge, een perfecte mix van lokale architectuur, spectaculaire uitzichten en bescheiden luxe. Een werkelijk adembenemende setting, gelegen op 2.100 m in de zuidelijke hooglanden van Papoea-Nieuw-Guinea. De lodge ontving reeds meerdere prijzen voor het ecologisch verantwoord toerisme dat ze voeren.

Dag 7: TARI (O+L+D)

Vandaag verkent u de Tari-vallei, de heimat voor lokale dorpen en het platteland van de iconische Huli-stam. De Huli-mannen zijn trots op hun tradities. Gele klei bedekt hun gezicht. Hun prachtige bila's (pruiken) zijn rijkelijk versierd met bloemen, mossen en stijlvolle vogelveren. Ook snavels worden als decoratiemateriaal gebruikt. Van bladeren worden rokjes gemaakt. Als afwerking steekt een stokje door de neus. De combinatie met hun unieke zang is bedoeld om zowel hun publiek in vervoering te brengen als om vijanden te intimideren.

Overnachting in Ambua Lodge.

Dag 8: TARI - KARAWARI (O+L+D)

Privévlucht vanuit Tari naar Karawari. Hier wacht de perfecte uitvalsbasis voor een ouderwetse verkenning van jungle, rivier en dorp. U bevindt zich midden in het land van Arambak.

De in de Sepik-regio gelegen Karawari Lodge kijkt uit over de Karawaririvier

Van de luchthaven vertrekt u meteen naar de lodge. De tocht gaat per boot over de Karawari-rivier en verder per jeep. De Karawari Lodge is schitterend gelegen met uitzicht op de rivier en honderden kilometers dichte tropische jungle. In het dorpje Kundiman ziet u hoe sago, het basisvoedsel van de inwoners, bereid wordt.

Overnachting in de Karawari Lodge.

Dag 9: KARAWARI (O+L+D)

De provincie van de Sepik is de meest bekende regio voor de tribale kunst ter wereld. De bewoners zijn animist en de voorouders blijven een grote rol spelen. Vandaar het grote belang van maskers, danstrommels, voorouderbeelden… nodig voor de ceremonieën. In een overweldigende tropische natuur met een unieke vogelpopulatie zoals de neushoorn- en paradijsvogel bezoekt u de typische paalwoningen en maakt u kennis met de fascinerende tradities.

Dag 10: KARAWARI - MOUNT HAGEN (O+L+D)

Privévlucht vanuit Karawari Airstrip naar Mount Hagen.

In de namiddag bezoekt u enkele dorpen met hun eigen tradities en ceremonies, geesteshuizen en initiatierites.

Met comfortabele motorboot verkennen we de Karawari streek en bezoeken er de verschillende dorpen Mannen vervaardigen er nog op ambachtelijke wijze kano's

Overnachting in het Rondon Ridge hotel.

Dag 11: MOUNT HAGEN (O+L+D)

Tussen de valleien en heuvels treft u kleine geïsoleerde authentieke dorpen. Ter plaatse wordt beslist welke dorpen u bezoekt, in functie van de ceremonies die er soms plaatsvinden en waar de groep al dan niet welkom is. U maakt kennis met de Mud Men, zo genoemd omdat de krijgers zich insmeren met witte modder om op oorlogspad te gaan. Hun typische masker dragen ze -volgens de legende- om op geesten te gelijken die hun vijanden afschrikt.

Dag 12: MOUNT HAGEN - PORT MORESBY (O+L+D)

Binnenlandse vlucht naar Port Moresby.

In de namiddag maakt u een excursie naar het Varirata National Park, een fantastische plek om te wandelen en vogels te spotten. Vogelaars beleven hoogtepunten bij het spotten van ijsvogels en Raggiana-paradijsvogels. Ook andere dieren zoals wallaby's, gevlekte koeskoes, herten en bandicoots zijn er present.

Dag 13: PORT MORESBY - BRUSSEL (O)

Binnenlandse vlucht naar Port Moresby. Aansluitende vlucht naar Brussel.

Dag 14: AANKOMST BRUSSEL

• Onontdekte bestemming

• Comfortabele binnenlandse transfers meestal met privévliegtuigen en binnenlandse vluchten

• Bezoek aan authentieke dorpen en hun eigen rituelen

• Deelname aan het unieke Gorokafestival

• Luxueus logeren in Mount Hagen en aan de Sepikrivier

Papoea-Nieuw-Guinea - 14-daagse rondreis

Papoea-Nieuw-Guinea kaart

Volg ons ook op Pinterest - pinterest.com/asteriaexpedit/